Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

Ostatni miesiąc1932

poniedziałek, 10, grudzień 2018 10:18

Wizytacja kanoniczna parafii

W  niedzielę  6 października i w czwartek 10 października 2013 roku  przeżywaliśmy Wizytację Kanoniczną naszej parafii. Jesteśmy wdzięczni Bogu za dar obecności wśród nas Księdza Biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby, Ordynariusza Diecezji Łowickiej.   Zauważyłem, że dla wielu parafian ten czas łączył się z wielkim przeżyciem, nie tylko o charakterze zewnętrznym, ale także i duchowym.   Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu włączyli się w przygotowanie i przeżywanie przez naszą parafię wizytacji kanonicznej. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do mieszkańców Sadykierza, oraz przedstawicieli wszystkich grup i wspólnot, którzy składali sprawozdania. Dziękujemy Władzom Gminy, pracownikom Urzędu, Ośrodka Kultury, Dyrekcjom Szkół, nauczycielom, młodzieży i dzieciom.  Dziękujemy  Panu Kościelnemu za czuwanie nad wszystkim podczas wizytacji . Bóg zapłać  Chórowi, Scholi, Orkiestrze, i naszemu Organiście za piękny śpiew, którymi  uświetnili liturgię Eucharystii.  Dziękujemy Strażakom i Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Wyrażamy słowa uznania i podziękowania Pani Katarzynie Chaber  za przygotowanie posiłków  dla ks. Biskupa i Gości.   Pięknym świadectwem wiary był udział wielu parafian w tych historycznych chwilach. Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę zarówno w kościele, Sadykierzu, w Luboczy, Grotowicach,  jak i na cmentarzu parafialnym.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.