czwartek, 28, marzec 2024 22:09

Boże Ciało Kongres Eucharystyczny 2007

Rok 2007 naznaczony jest szczególnym wydarzeniem w historii Diecezji Łowickiej. Dziękujemy Bogu za 15 lat istnienia naszej diecezji. W duchu wdzięczności przeżywamy I Kongres Eucharystyczny Diecezji Łowickiej w dniach od 7 do 14 czerwca. Chcemy usłyszeć i przyjąć wezwanie jakie kieruje do nas Chrystus przez hasło Kongresu "Wytrwajcie w miłości mojej" i wprowadzić je w praktykę naszego codziennego życia.

Od lutego do czerwca trwało w parafii Rzeczyca przygotowanie między innymi przez słuchanie homilii tematycznych, przez udział w nabożeństwach adoracji Najświętszego Sakramentu. Tematyka homilii i nabożeństw adoracyjnych dotyczyła Tajemnicy Eucharystii, Kongresów Eucharystycznych, świętowaniem Niedzieli, Liturgii Eucharystycznej, związku Eucharystii z sakramentem kapłaństwa i małżeństwa. Dzieci szkół podstawowych i gimnazjalna młodzież poznawały wielka tajemnicę Eucharystii przez odpowiednie katechezy, akcję „Nasz chleb powszedni” w czasie I Komunii świętej, wystawę starych zdjęć i pamiątek komunijnych, koncert pieśni i piosenek religijnych.

Ministranci, lektorzy, przedstawiciele parafii brali udział w uroczystościach Diecezjalnych w Łowiczu.

"Nasz Chleb powszedni"

Wystawa pamiątek I Komunijnych

Boże Ciało

"Za chwilę wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej parafii, aby zamanifestować swoją wiarę i przynależność do Chrystusa. Czynimy to publicznie, aby wzajemnie budować się swoją wiarą i jej doświadczać. Wyjdziemy w szczególnym czasie rozpoczęcia I Kongresu Eucharystycznego Diecezji Łowickiej pod hasłem "Wytrwajcie w miłości mojej". Eucharystia jest najcenniejszym skarbem Kościoła i najdoskonalszą formą dziękczynienia wiernych. Poprzez wspólne oddanie czci Jezusowi Chrystusowi, żyjącemu w Kościele chcemy upamiętnić 15 lecie naszej Diecezji i 8 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Łowicza. Sługa Boży Jan Paweł II ukochał Eucharystię i z wielką pobożnością celebrował ją na wszystkich kontynentach świata podczas podróży apostolskich.

1 czerwca 1997 roku we Wrocławiu mówił: "Wobec Eucharystii cisną się spontanicznie na usta słowa psalmisty: Czymże jest człowiek, że tak o niego się troszczysz? Jak wielką wartość ma w oczach Bożych człowiek, skoro sam Bóg karmi go swoim ciałem!"

- z homilii Bożego Ciała 2007