Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe Fundacji:

Bank PKO SA
03 1240 1545 1111 0011 3025 9111

 

2023 IX-XII dawna organistówka,
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego oraz logotypu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza - prace budowlano-wykończeniowe przy organistówce - etap II

  • koszt zadania 188.583,19 zł
  • dofinansowanie z MKiDN 150.000,00 zł

23.08.2023 r.


 

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza – prace budowlano -wykończeniowe przy organistówce:

  • wykonanie ścianek działowych wraz z izolacjami cieplnymi, przeciwwilgociowymi i przeciwdźwiękowymi,
  • montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia,
  • montaż instalacji wentylacji.

Dofinansowano w kwocie 190.000,00 zł. (słownie sto dziewięćdziesiąt tysięcy zł.) ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Umowa z dnia 21.07.2022 r.


Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

1.png0.png3.png7.png9.png2.png7.png
Dzisiaj24
Wczoraj188
Ostatni tydzień687
Ostatni miesiąc9999
Wszystkie1037927

1
odwiedzających na stronie

czwartek, 22, luty 2024 04:30

Boże Ciało Kongres Eucharystyczny 2007

Rok 2007 naznaczony jest szczególnym wydarzeniem w historii Diecezji Łowickiej. Dziękujemy Bogu za 15 lat istnienia naszej diecezji. W duchu wdzięczności przeżywamy I Kongres Eucharystyczny Diecezji Łowickiej w dniach od 7 do 14 czerwca. Chcemy usłyszeć i przyjąć wezwanie jakie kieruje do nas Chrystus przez hasło Kongresu "Wytrwajcie w miłości mojej" i wprowadzić je w praktykę naszego codziennego życia.

Od lutego do czerwca trwało w parafii Rzeczyca przygotowanie między innymi przez słuchanie homilii tematycznych, przez udział w nabożeństwach adoracji Najświętszego Sakramentu. Tematyka homilii i nabożeństw adoracyjnych dotyczyła Tajemnicy Eucharystii, Kongresów Eucharystycznych, świętowaniem Niedzieli, Liturgii Eucharystycznej, związku Eucharystii z sakramentem kapłaństwa i małżeństwa. Dzieci szkół podstawowych i gimnazjalna młodzież poznawały wielka tajemnicę Eucharystii przez odpowiednie katechezy, akcję „Nasz chleb powszedni” w czasie I Komunii świętej, wystawę starych zdjęć i pamiątek komunijnych, koncert pieśni i piosenek religijnych.

Ministranci, lektorzy, przedstawiciele parafii brali udział w uroczystościach Diecezjalnych w Łowiczu.

"Nasz Chleb powszedni"

Wystawa pamiątek I Komunijnych

Boże Ciało

"Za chwilę wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej parafii, aby zamanifestować swoją wiarę i przynależność do Chrystusa. Czynimy to publicznie, aby wzajemnie budować się swoją wiarą i jej doświadczać. Wyjdziemy w szczególnym czasie rozpoczęcia I Kongresu Eucharystycznego Diecezji Łowickiej pod hasłem "Wytrwajcie w miłości mojej". Eucharystia jest najcenniejszym skarbem Kościoła i najdoskonalszą formą dziękczynienia wiernych. Poprzez wspólne oddanie czci Jezusowi Chrystusowi, żyjącemu w Kościele chcemy upamiętnić 15 lecie naszej Diecezji i 8 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Łowicza. Sługa Boży Jan Paweł II ukochał Eucharystię i z wielką pobożnością celebrował ją na wszystkich kontynentach świata podczas podróży apostolskich.

1 czerwca 1997 roku we Wrocławiu mówił: "Wobec Eucharystii cisną się spontanicznie na usta słowa psalmisty: Czymże jest człowiek, że tak o niego się troszczysz? Jak wielką wartość ma w oczach Bożych człowiek, skoro sam Bóg karmi go swoim ciałem!"

- z homilii Bożego Ciała 2007

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2024.  Wszystkie prawa zastrzeżone.