Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe Fundacji:

Bank PKO SA
03 1240 1545 1111 0011 3025 9111

 

2023 IX-XII dawna organistówka,
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego oraz logotypu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza - prace budowlano-wykończeniowe przy organistówce - etap II

  • koszt zadania 188.583,19 zł
  • dofinansowanie z MKiDN 150.000,00 zł

23.08.2023 r.


 

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza – prace budowlano -wykończeniowe przy organistówce:

  • wykonanie ścianek działowych wraz z izolacjami cieplnymi, przeciwwilgociowymi i przeciwdźwiękowymi,
  • montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia,
  • montaż instalacji wentylacji.

Dofinansowano w kwocie 190.000,00 zł. (słownie sto dziewięćdziesiąt tysięcy zł.) ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Umowa z dnia 21.07.2022 r.


Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

1.png1.png0.png1.png2.png6.png0.png
Dzisiaj103
Wczoraj504
Ostatni tydzień607
Ostatni miesiąc8084
Wszystkie1101260

1
odwiedzających na stronie

wtorek, 16, lipiec 2024 06:08

Zaproszenie Biskupa Wojciecha Osiala

Łowicz, dn. 12.03.2024 r.

L. dz. 466/D/2024

 

Zaproszenie Biskupa Wojciecha Osiala

Administratora Apostolskiego Diecezji Łowickiej

do modlitwy za Diecezję Łowicką i do udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia

 

            Bracia Kapłani,

            Osoby życia konsekrowanego,

            Drodzy Diecezjanie,

 

Przeżywamy już piątą niedzielę Wielkiego Postu.  Coraz bliżej są Święta Wielkanocne. Nadchodzi Wielki Tydzień z najważniejszymi wydarzeniami naszej wiary. W tym roku będę modlił się z Wami jako Administrator Apostolski Diecezji Łowickiej. Z woli papieża Franciszka do czasu powołania nowego Biskupa Łowickiego Kościół powierzył mi posługę zarządzania diecezją. Przyjmuję wszystko w pokorze i w duchu służby. Proszę Was gorąco o modlitwę w mojej intencji i wszystkich spraw naszego łowickiego Kościoła.

W nasze przeżywanie Wielkiego Tygodnia wplata się XXXII rocznica powstania naszej diecezji, która przypada 25 marca. Będzie to Wielki Poniedziałek. Czujemy, jak ważny i trudny czas wszyscy przeżywamy. Wiem, że w Wielkim Tygodniu każdy z nas ma dużo spraw i obowiązków związanych z przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych, dlatego, wyjątkowo w tym roku rezygnujemy z centralnej uroczystości dla wszystkich w Katedrze Łowickiej. Żeby jednak dochować tradycji, tego dnia w Bazylice Katedralnej odprawię Mszę Świętą dziękczynną o godz. 18.00 w intencji naszej diecezji. Was wszystkich natomiast proszę, abyście w Wielki Poniedziałek modlili się ze mną w waszych domach i waszych świątyniach. Bracia Kapłani, zadbajcie o to, aby nie zabrakło modlitwy w intencji naszej diecezji.

Zachęcając wszystkich do włączenia się w liturgię Triduum Paschalnego zapraszam Was, Bracia Kapłani, na Mszę Krzyżma w Wielki Czwartek o godz. 10.00. Jest to święty czas naszego dziękczynienia za największy skarb, jakim jest Eucharystia i ofiarowane nam Chrystusowe kapłaństwo. W tym dniu jako uczniowie Jezusa bądźmy wszyscy razem zjednoczeni na modlitwie wokół ołtarza w naszej Katedrze. Zapraszam też na Mszę Krzyżma lektorów i ministrantów. Chcę abyście w sercu diecezji odnowili w tym dniu u boku kapłanów Wasze przyrzeczenia.

I jedna jeszcze ewangeliczna myśl na koniec. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus mówi o tym, że ziarno upadłszy w ziemię musi obumrzeć, aby przynieść owoc. Tym ziarnem jest Chrystus, który umarł na krzyżu, aby dać nam nowe życie. Bądźmy i my tym ziarnem, zanurzmy się wszyscy głęboko w tajemnice Wielkiego Tygodnia i radosnej Wielkanocy, aby odnowić się duchowo i zbawić własne dusze.

 

Niech nam wszystkim Pan Bóg błogosławi

+ Biskup Wojciech Osial

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2024.  Wszystkie prawa zastrzeżone.