Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe Fundacji:

Bank PKO SA
03 1240 1545 1111 0011 3025 9111

 

2023 IX-XII dawna organistówka,
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego oraz logotypu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza - prace budowlano-wykończeniowe przy organistówce - etap II

  • koszt zadania 188.583,19 zł
  • dofinansowanie z MKiDN 150.000,00 zł

23.08.2023 r.


 

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza – prace budowlano -wykończeniowe przy organistówce:

  • wykonanie ścianek działowych wraz z izolacjami cieplnymi, przeciwwilgociowymi i przeciwdźwiękowymi,
  • montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia,
  • montaż instalacji wentylacji.

Dofinansowano w kwocie 190.000,00 zł. (słownie sto dziewięćdziesiąt tysięcy zł.) ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Umowa z dnia 21.07.2022 r.


Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

1.png0.png3.png7.png9.png4.png2.png
Dzisiaj39
Wczoraj188
Ostatni tydzień702
Ostatni miesiąc10014
Wszystkie1037942

2
odwiedzających na stronie

czwartek, 22, luty 2024 06:06

Pierwsza Komunia Święta 2013

2 czerwca  2013 roku uroczysta Msza Święta, w czasie której 39-osobowa grupa dzieci z naszej parafii przystąpiła do Pierwszej Komunii św.

Dzień ten był wielkim wydarzeniem, zarówno dla dzieci, rodziców,  jak i dla całej parafii. Po długim czasie przygotowań, katechez, nauki prawd wiary i wreszcie po pierwszej spowiedzi świętej  dzieci mogły po raz pierwszy w pełni uczestniczyć w ofierze Mszy Św. Już pół godziny wcześniej dzieci gromadziły się wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi przed kościołem, by następnie w procesji prowadzonej przez ks. Proboszcza  Henryka Linarcika wejść do kościoła, i zająć miejsca obok rodziców przed ołtarzem. W uroczystości tej towarzyszyły dzieciom również katechetki: Anna Laskowska, Małgorzata Kozik, Beata Grzejszczyk, oraz  ks. wikariusz Andrzej Rzeźnicki  i ks. Marcin Kościecha., pochodzący z Rzeczycy.  Rodzice przygotowali  czytania mszalne. W czasie ofiarowania dzieci zaniosły przed ołtarz dary: świecę - znak Bożej obecności wśród nas, kwiaty jako wyraz wdzięczności za dar życia i piękno świata, chleb - codzienny pokarm człowieka. Rodzice podarowali Parafii różowy ornat. Wszyscy ze wzruszeniem patrzyliśmy na nasze dzieci w uroczystych białych strojach, z przejęciem czytających słowa modlitw i komentarzy, czy z powagą niosących dary do ołtarza. I wreszcie ta długo oczekiwana chwila, kiedy dzieci kolejno podchodziły do ołtarza, by przyjąć Ciało Chrystusa. Po komunii dzieci dziękowały Panu Jezusowi, księdzu Proboszczowi, który tego dnia obchodził 40 rocznice swoich święceń  kapłańskich Pięknym zwyczajem w naszej parafii jest rozdanie chlebów na zakończenie Mszy św. Później chlebem tym dzielili się przy stole z wszystkimi zaproszonymi gośćmi podczas przyjęcia pierwszokomunijnego.

 

 Ks. Proboszcz przed błogosławieństwem, skierował do rodziców, słowa o potrzebie bycia świadkami Chrystusa. Takie zobowiązanie przyjęliśmy na siebie już wówczas, gdy po raz pierwszy przynieśliśmy nasze dzieci do kościoła prosząc dla nich o łaskę chrztu św. Teraz, przyprowadzając je i stojąc wraz z nimi przed ołtarzem, mamy uświadomić sobie, że naszym zadaniem jest nieustanne podprowadzanie dzieci do Chrystusa.  To nasze świadectwo ma dla nich największą wartość, większą niż jakiekolwiek słowa.

Zadanie to staje się szczególnie widoczne właśnie w okresie przygotowań do dziecka do pierwszej spowiedzi i komunii św. Czas ten skłania nas również do refleksji nad naszą własną religijnością. Chyba każdy z rodziców, pomagając dziecku w tych przygotowaniach i odpowiadając na jego pytania o Boga, o prawdy wiary, o życie wieczne, zadawał sobie w duszy pytanie: "Jakie jest moje świadectwo? Czy szczerze i głęboko wierzę w to, co mówię dziecku? Czy staram się żyć zgodnie z wartościami, które wyznaję, i które mu przekazuję?" Obyśmy zawsze byli świadkami Chrystusa dla naszych dzieci i potrafili słowem i przykładem umacniać w nich łaskę Bożą. Dzieciom naszym zaś życzymy, aby wciąż na nowo odkrywały dar Eucharystii jako światło i moc dla swojego codziennego życia, by trwały w miłości Pana i przynosiły piękne owoce dobrych czynów ku Jego chwale.

Do I Komunii Św. przystąpili:

1.        Bigos Adam Dominik                   

2.        Bojdo Jakub             

3.        Bojdo Kinga Katarzyna   

4.        Chaber Jakub         

5.        Ciecieręga Jakub Kacper            

6.        Domagała Amelia Konstancja              

7.        Dzika Julia   

8.        Dziki Dawid Jakub            

9.        Goska Małgorzata Michalina    

10.      Grzejszczyk Maja Oliwia

11.      Grzejszczyk Marta Magdalena            

12.      Jopek Marcin                                 

13.      Karwat Kamil                     

14.      Karwat Marcin Emanuel            

15.      Karwat Mateusz Andrzej                       

16.      Karwat Miłosz Lech                     

17.      Kępa Sylwia

18.      Kobacki Kacper Jan                     

19.      Korbus Wiktor       

20.      Kościecha Wiktoria                      

21.      Kucharski Kacper             

22.      Łaska Emilia            

23.      Oszczęda Julia       

24.      Pardej Jakub            

25.      Pawlak Aleksandra Monika                  

26.      Pawlak Daria         

27.      Piotrowski Bartosz                      

28.      Podlasek Maciej               

29.      Skołt Anna Agnieszka                 

30.      Socha Amelia                     

31.      Socha Daria            

32.      Socha Wiktor                    

33.      Ślązak Weronika              

34.      Śmiechowska Angelika               

35.      Tomaszewska Aneta Ewa          

36.      Warszton Angelika                                  

37.      Wasiak Wojciech Fryderyk       

38.      Wiaderny Nina                  

39.      Żegnałek Mateusz Stanisław      

 

 

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2024.  Wszystkie prawa zastrzeżone.