Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Wsparcie finansowe z budżetu Powiatu w wysokości 22 717,00 zł  na zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka: odtworzenie zewnętrznych odrzwi i drzwi


Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

6.png5.png9.png5.png7.png8.png
Dzisiaj26
Wczoraj705
Ostatni tydzień3504
Ostatni miesiąc7261
Wszystkie659578

14
odwiedzających na stronie

niedziela, 13, czerwiec 2021 00:42

Rekolekcje wielkopostne 4-7.03.2007

W naszej parafii zakończyły sie rekolekcje wielkopostne i ..... szkoda. Mimo panującej grypy kościół był wypełniony wiernymi. Niewątpliwie sprzyjała nam piękna , słoneczna pogoda. Przepiękna aura panowała nie tylko na zewnątrz, ale i w samej świątyni.

Wszyscy czuliśmy działanie Ducha Świętego. Rekolekcjonista ks. Stanisław Kosiorowski, proboszcz licheńskiej parafii przez cztery dni przekazał nam tyle treści, że każdy, „kto ma uszy” z pewnością pogłębił swoją wiarę i miłość do Pana Boga. W dniu spowiedzi bardzo wielu parafian przystąpiło do sakramentu pokuty.

Za tak owocne nauki najlepszym podziękowaniem-obok symbolicznych kwiatów-jest świadomie wypowiedziane: "Bóg zapłać"

Tematy nauk rekolekcyjnych dotyczyły warunków zbawienia - wiary i miłości:

 - miłości bliźniego
 - miłości własnej-grzech i sakrament pokuty
 - miłości Boga-Eucharystia.

W swoich naukach ks. Rekolekcjonista odwoływał się do założyciela Zgromadzenia Księży Marianów Sługi Bożego o. Stanisława Papczyńskiego, który w latach 1671-73 przebywał na terenie naszej parafii w miejscowości Lubocza. W majątku szlachcica Jakuba Karskiego o. Stanisław pełnił gorliwie obowiązki kapelana, troszczą się o rozwój duchowy członków rodziny i jej otoczenia. W tym czasie napisał "regułę życia" dla przyszłego zgromadzenia księży marianów, oraz "Mistyczną świątynię Bożą" -podręcznik ascetyczny, w którym trzysta lat przed II Soborem Watykańskim zawarł głębokie przekonanie, że każdy ochrzczony zobowiązany jest dążyć do świętości.

O. Papczyński 16 września w Licheniu zostanie wyniesiony na ołtarze.

My, parafianie rzeczyccy, otrzymaliśmy zaproszenie na uroczystość beatyfikacji do Lichenia od samego gospodarza tamtejszej parafii.

 

Anna Laskowska           

 

 

Msza Święta w Luboczy

We wrześniu 1671 roku w parafii Rzeczyca we wsi Lubocza na dworze Karskich O. Stanisław Papczyński przywdział biały habit. Wszyscy obecni na tej uroczystości czuli wyraźnie, że w jakiś sposób na ich oczach rodzi się coś nowego, coś niezwykłego, jak niezwykły był człowiek, który przed nimi wtedy stał.

Po ponad 300 latach jego duchowy syn ze Zgromadzenia Księży Marianów, którego założycielem jest O. Stanisław Papczyński, ks. Stanisław Kosiorowski, proboszcz parafii w Licheńskim Sanktuarium w niedzielę 4 marca 2007 roku w Luboczy odprawił Mszę Świętą w ramach wielkopostnych rekolekcji prowadzonych w Parafii Św. Katarzyny w Rzeczycy.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.