Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe Fundacji:

Bank PKO SA
03 1240 1545 1111 0011 3025 9111

 

2023 IX-XII dawna organistówka,
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego oraz logotypu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza - prace budowlano-wykończeniowe przy organistówce - etap II

  • koszt zadania 188.583,19 zł
  • dofinansowanie z MKiDN 150.000,00 zł

23.08.2023 r.


 

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza – prace budowlano -wykończeniowe przy organistówce:

  • wykonanie ścianek działowych wraz z izolacjami cieplnymi, przeciwwilgociowymi i przeciwdźwiękowymi,
  • montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia,
  • montaż instalacji wentylacji.

Dofinansowano w kwocie 190.000,00 zł. (słownie sto dziewięćdziesiąt tysięcy zł.) ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Umowa z dnia 21.07.2022 r.


Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

1.png0.png7.png2.png7.png0.png6.png
Dzisiaj393
Wczoraj366
Ostatni tydzień759
Ostatni miesiąc9819
Wszystkie1072706

3
odwiedzających na stronie

wtorek, 21, maj 2024 18:52

Zaproszenie na Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca

Zaproszenie na Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach

 14 WRZEŚNIA 2023
 ks. Roman Sękalski
 
ŻYWY RÓŻANIEC DIECEZJI ŁOWICKIEJ.
Rybno dn. 7.09.2023 r.

ZAPROSZENIE

Jan Paweł II, w czasie I pielgrzymki do Polski, w kazaniu do chorych stwierdził: „Moi drodzy, pamiętajcie o mnie i wspierajcie mnie. Moja siła – z was! To jest bardzo śmiałe słowo. Trzeba powiedzieć: moja siła z Chrystusa – przez was! Pamiętajcie! I niech moja siła, siła następcy Piotra, pasterza Kościoła Bożego na ziemi – będzie z was! Niech chorzy z całej Polski mają szczególny swój w tym udział. Dziękuję wam za to i proszę was o to!
7 października 2023 r., podczas kolejnej pielgrzymki Żywego Różańca naszej diecezji do Domaniewic, do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych, pragniemy podczas naszego zgromadzenia w tym świętym miejscu, stanąć przy Maryj i razem z Nią, by wspierać wszystkich chorych z naszej diecezji i z naszych rodzin. „Pocieszycielka Strapionych” pociesza nas, zmagających się z chorobą, a nade wszystko pociesza z tego miejsca naszych chorych.
Choroba jest doświadczeniem, czasem bólu, czasem cierpienia, często w samotności i odosobnieniu w salach szpitalnych. W czasie choroby padają pytania: „dlaczego ja?”, „dlaczego mnie to doświadczyło”? My dzisiaj chcemy wspomnieć wszystkich cierpiących i chorych. Jak powiedział św. Jan Paweł II ważne jest towarzyszenie cierpiącym i pamięć o nich. Choremu potrzebna jest nadzieja i siła o której wspomina św. Jan Paweł II. Siła chorych by się dźwigać w nieszczęściu, dokona się przez naszą modlitwę i wytrwałą modlitwę.
Odmawiamy różaniec codziennie. To znak naszej wytrwałości, gdy kierujemy nasze westchnienia ku Bogu za przyczyną Matki Bożej. Trwajmy w tym dziele wobec cierpiących, doświadczających bólu, aż do wyzdrowienia, bądź w odchodzeniu z tego świata, aż do końca.
Nie ulegajmy światu, który pozbywa się tego co niepotrzebne, tego co się już zepsuło. Człowiek jest całkowicie inną wartością. Przez cierpienie chory upodabnia się do ukrzyżowanego Jezusa, do Matki Bożej Bolesnej. Jest bezcenną wartością tego świata.
Gdy wrócicie do swoich domów, do swoich chorych, przekażcie im te słowa: że „pamiętamy”. Kilka tysięcy czcicieli Różańca z naszej diecezji złoży za nich Bogu najwspanialszy dar, jaką jest modlitwa. Trwajmy w tym dziele! Raz jeszcze zapraszam na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Domaniewic. Przed nami wielka posługa wobec cierpiących i chorych.
Moderator Żywego Różańca Diecezji Łowickiej
ks. Zbigniew Łuczak
 
PROGRAM PIELGRZYMKI KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ POCIESZYCIELKI STRAPIONYCH W DOMANIEWICACH
„Pod Twoją obronę, Pocieszycielko Strapionych”
 
7 października 2023 r.
Kościół parafialny św. Bartłomieja
9.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
10.15 – słowo Moderatora diecezjalnego ŻR i zawiązanie wspólnoty
10.30 – uroczysta Msza św.
12.00 – rozpoczęcie procesji różańcowej
– Anioł Pański (śpiewany)
– różaniec -Tajemnice Bolesne
Po dojściu do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych
– Konferencja różańcowa
– ogłoszenia, zakończenie pielgrzymki, słowo Biskupa Łowickiego i błogosławieństwo
– poczęstunek.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2024.  Wszystkie prawa zastrzeżone.