Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe Fundacji:

Bank PKO SA
03 1240 1545 1111 0011 3025 9111

 

2023 IX-XII dawna organistówka,
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego oraz logotypu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza - prace budowlano-wykończeniowe przy organistówce - etap II

  • koszt zadania 188.583,19 zł
  • dofinansowanie z MKiDN 150.000,00 zł

23.08.2023 r.


 

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza – prace budowlano -wykończeniowe przy organistówce:

  • wykonanie ścianek działowych wraz z izolacjami cieplnymi, przeciwwilgociowymi i przeciwdźwiękowymi,
  • montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia,
  • montaż instalacji wentylacji.

Dofinansowano w kwocie 190.000,00 zł. (słownie sto dziewięćdziesiąt tysięcy zł.) ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Umowa z dnia 21.07.2022 r.


Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

1.png1.png0.png1.png2.png3.png6.png
Dzisiaj79
Wczoraj504
Ostatni tydzień583
Ostatni miesiąc8060
Wszystkie1101236

3
odwiedzających na stronie

wtorek, 16, lipiec 2024 04:32

Schola parafialna z krążkiem CD

Śpiewać każdy może, a oni robią to pięknie i do tego na chwalę Bożą. Nic więc dziwnego, że pierwsza nagrana płyta cieszy wykonawców, duszpasterzy i rodziców.

Na ten moment czekali wszyscy członkowie scholi. I wreszcie jest. Profesjonalnie nagrana i wydana płyta CD z 12 utworami zespołu, wytłoczona w liczbie 500 sztuk, opatrzona tytułem "Rzeczycka schola chwali śpiewem Boga".

W parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej odbyła się promocja płyty nagranej przez dziecięcą scholę parafialną. Wśród wiernych nie brakowało rodziców, dziadków i rodzin młodych wykonawców. A schola - tak, jak podczas każdej Mszy św. - zajęła miejsce w nawie bocznej, po lewej stronie ołtarza. I bez tremy, z powagą i radością zaśpiewała kilka utworów znajdujących się na płycie.

♫Rzeczycka Schola - Dziś jest czas.♫

Młodzi artyści promowali swój pierwszy krążek.

Śpiew poprzedziło krótkie wystąpienie ks. Henryka Linarcika, proboszcza parafii i koordynatora projektu, który zaprezentował pierwszy krążek parafianom. Kapłan podziękował dzieciom, ich rodzicom i osobom, które pracowały przy płycie. Jej nagranie zostało sfinansowane z pieniędzy Fundacji "Centrum ks. J. Kitowicza". Pokazując płytę, ksiądz proboszcz wymienił imiona i nazwiska wszystkich 24 wykonawców. - Aranżacja i akompaniament - Wojciech Szymański, Artur Królik, Sylwia Kielan, kierownictwo muzyczne - Karolina Gruda, obsługa techniczna i wsparcie wokalne - Aldona Królik, Wiktor Gruda, Łukasz Kielan, realizacja nagrania - Dariusz Kępa, projekt okładki - Justyna Gołębiewska - wyliczał kapłan.

Po minikoncercie rozpoczęła się Msza św., o której oprawę zadbała, jak w każdą niedzielę, schola. Na zakończenie Eucharystii wszyscy członkowie zespołu otrzymali płyty. Były też podziękowania, kwiaty i słodki poczęstunek. Frajdą dla dzieci był tort z nutkami.

Płytę wręczał ks. Henryk Linarcik.

- Nagrywanie płyty było wspaniałym doświadczeniem. Bardzo się stresowaliśmy, ale później, gdy odsłuchaliśmy efekt końcowy, byliśmy zachwyceni - mówi K. Gruda. - Płyta kosztowała nas dużo pracy. Czasem odczuwaliśmy walkę duchową. Przetrwaliśmy to wszystko dzięki modlitwie. Dzieci były bardzo zdyscyplinowane - dodaje pani Karolina.

Kierownik muzyczny, a na co dzień opiekunka scholi od dziecka występuje w kościele. - Śpiewam od szkoły podstawowej. Na studiach też śpiewałam w różnych miejscach. Generalnie ze śpiewem w świątyni jest mi po drodze. Spotykamy się w każdą niedzielę przed Mszą św., by przećwiczyć utwory, które będziemy wykonywać. Raz na półtora miesiąca mamy dłuższe próby, podczas których uczymy się nowych pieśni. W scholi śpiewają też moje dzieci i mąż. Cieszę się, że wspólnie możemy w ten sposób uwielbiać Boga. Podczas prób nieraz powtarzam, że śpiewamy nie na swoją, a na Bożą chwalę. Śpiew to nasza ulubiona forma modlitwy. Znamy bardzo wiele pieśni, nasza schola śpiewa prawie 100 utworów - opowiada.

Z okazji promocji rodzice przygotowali okolicznościowy tort.

Młodzi z radością oglądają nagrany krążek. - Trochę nas to kosztowało, ale było warto - mówią zgodnie Julia Socha i Ola Chmielewska. - Przed płytą bardzo często się spotykaliśmy. Po powrocie do domu przez cały dzień śpiewałam jakąś piosenkę - wspomina Ola. Nikola Winiatorska zapewnia, że kocha śpiewać. - My śpiewamy dla Boga. Super mieć swoją płytę. Jest satysfakcja! Ja najbardziej lubię pieśń "Dziś jest czas". Jeszcze byśmy chcieli nagrać kolędy - zdradza.

Pierwszego krążka do szuflady na pewno nie schowa Amelia Domagała. - Nagranie płyty to niezły wyczyn i ciekawe przeżycie. Jestem zadowolona. Cieszy mnie fakt, że teraz dzięki płycie inne dzieci czy osoby będą mogły razem z nami śpiewać - mówi.

 

Tekst i zdjęcia:
Agnieszka Napiórkowska (Gość Niedzielny)

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2024.  Wszystkie prawa zastrzeżone.