Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe Fundacji:

Bank PKO SA
03 1240 1545 1111 0011 3025 9111

 

2023 IX-XII dawna organistówka,
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego oraz logotypu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza - prace budowlano-wykończeniowe przy organistówce - etap II

  • koszt zadania 188.583,19 zł
  • dofinansowanie z MKiDN 150.000,00 zł

23.08.2023 r.


 

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza – prace budowlano -wykończeniowe przy organistówce:

  • wykonanie ścianek działowych wraz z izolacjami cieplnymi, przeciwwilgociowymi i przeciwdźwiękowymi,
  • montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia,
  • montaż instalacji wentylacji.

Dofinansowano w kwocie 190.000,00 zł. (słownie sto dziewięćdziesiąt tysięcy zł.) ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Umowa z dnia 21.07.2022 r.


Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

1.png0.png3.png7.png9.png3.png8.png
Dzisiaj35
Wczoraj188
Ostatni tydzień698
Ostatni miesiąc10010
Wszystkie1037938

2
odwiedzających na stronie

czwartek, 22, luty 2024 05:31

I Komunia Św. 5 czerwca 2011

 "Oto jest dzień, który dał nam Pan, weselmy się i radujmy się w nim".

Słowami tej pieśni w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego rozpoczęła się w piękny, słoneczny dzień 5

czerwca uroczysta Msza Święta, w czasie której 42-osobowa grupa dzieci z naszej parafii przystąpiła do Pierwszej Komunii św.

 

 

Dzień ten był wielkim wydarzeniem, zarówno dla dzieci, rodziców,  jak i dla całej parafii. Po długim czasie przygotowań, katechez, nauki prawd wiary i wreszcie po pierwszej spowiedzi św.  dzieci mogły po raz pierwszy w pełni uczestniczyć w ofierze Mszy Św. Już pół godziny wcześniej dzieci gromadziły się wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi przed kościołem, by następnie w procesji prowadzonej przez ks. Proboszcza kan. Henryka Linarcika wejść do kościoła, i zająć miejsca obok rodziców przed ołtarzem. W uroczystości tej towarzyszyły dzieciom również katechetki: Anna Laskowska, Małgorzata Kozik, Beata Grzejszczyk, Antonina Karwat oraz  ks. wikariusz Sławomir  Skowronek.  Rodzice przygotowali  czytania mszalne. W czasie ofiarowania dzieci zaniosły przed ołtarz dary: świecę - znak Bożej obecności wśród nas, kwiaty jako wyraz wdzięczności za dar życia i piękno świata, chleb - codzienny pokarm człowieka. Rodzice podarowali Parafii dwa ornaty. Wszyscy ze wzruszeniem patrzyliśmy na nasze dzieci w uroczystych białych strojach, z przejęciem czytających słowa modlitw i komentarzy, czy z powagą niosących dary do ołtarza. I wreszcie ta długo oczekiwana chwila, kiedy dzieci kolejno podchodziły do ołtarza, by przyjąć Ciało Chrystusa. Po komunii dzieci dziękowały Panu Jezusowi, księdzu Proboszczowi, rodzicom oraz nauczycielom i katechetom. Pięknym zwyczajem w naszej parafii jest rozdanie chlebów na zakończenie Mszy św. Później chlebem tym dzielili się przy stole z wszystkimi zaproszonymi gośćmi podczas przyjęcia pierwszokomunijnego. Ks. Proboszcz Henryk Linarcik przed błogosławieństwem, skierował do rodziców, słowa o potrzebie bycia świadkami Chrystusa. Takie zobowiązanie przyjęliśmy na siebie już wówczas, gdy po raz pierwszy przynieśliśmy nasze dzieci do kościoła prosząc dla nich o łaskę chrztu św. Teraz, przyprowadzając je i stojąc wraz z nimi przed ołtarzem, mamy uświadomić sobie, że naszym zadaniem jest nieustanne podprowadzanie dzieci do Chrystusa.  To nasze świadectwo ma dla nich największą wartość, większą niż jakiekolwiek słowa.

Zadanie to staje się szczególnie widoczne właśnie w okresie przygotowań do dziecka do pierwszej spowiedzi i komunii św. Czas ten skłania nas również do refleksji nad naszą własną religijnością. Chyba każdy z rodziców, pomagając dziecku w tych przygotowaniach i odpowiadając na jego pytania o Boga, o prawdy wiary, o życie wieczne, zadawał sobie w duszy pytanie: "Jakie jest moje świadectwo? Czy szczerze i głęboko wierzę w to, co mówię dziecku? Czy staram się żyć zgodnie z wartościami, które wyznaję, i które mu przekazuję?" Obyśmy zawsze byli świadkami Chrystusa dla naszych dzieci i potrafili słowem i przykładem umacniać w nich łaskę Bożą. Dzieciom naszym zaś życzymy, aby wciąż na nowo odkrywały dar Eucharystii jako światło i moc dla swojego codziennego życia, by trwały w miłości Pana i przynosiły piękne owoce dobrych czynów ku Jego chwale.

Do I Komunii Św. przystąpili:

1. Andrysiak Emilia
2. Banaszkiewicz Patrycja
3. Bigos Kacper Mikołaj
4. Bocheński Krystian
5. Bojdo Magdalena Maria
6. Broniarz Wiktoria
7. Ciołak Krzysztof Karol
8. Chaber Żaneta
9. Chmielewska Julia Anna
10. Dziki Sebastian Dawid
11. Gala Weronika Sylwia
12. Gałka Karina Weronika
13. Kacprzak Zuzanna Renata
14. Kamińska Martyna Marlena
15. Karwat Adam Oskar
16. Karwat Wiktoria Natalia
17. Kobacka Magdalena Ewelina
18. Kołodziejczyk Joanna
19. Korecki Kacper
20. Legasiński Kamil
21. Lesiak Klaudia Patrycja
22. Lewandowski Kacper
23. Lipska Aleksandra Julia
24. Miniak Kacper
25. Noga Karolina
26. Ozimek Weronika
27. Pacucha Monika Wiktoria
28. Pardej Natalia
29. Podlasek Jan
30. Rydz Michał Jan
31. Sarnecka Paulina
32. Skołt Dominik Stanisław
33. Sołdon Bartosz
34. Staruch Maja Helena
35. Tomaszewska Milena Anna
36. Tomaszewska Patrycja
37. Warszton Adrian Paweł
38. Wasilewski Daniel Jakub
39. Wieszkowski Dawid Marek
40. Wieteska Sylwia
41. Więckowska Aleksandra Julianna
42. Winiarska Emilia Agnieszka

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2024.  Wszystkie prawa zastrzeżone.