piątek, 26, kwiecień 2024 12:11

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (27 czerwca 2021 r.)

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
27 czerwca 2021 r.

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

2. Dzisiaj na Sumie o 1130 Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego 12 par z roku 2020. Zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy.

3. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1800.

4. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. bp Andrzejowi i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Msze Święta o godz. 700 – 900 i 1800.

6. W sobotę o godz. 800 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi.

7. Zapowiedź przedślubna:

• Daniel Pardej, kawaler z Rzeczycy i Kalina Peczyńska panna z parafii Mszczonów.
  • Łukasz Kamil Baran kawaler z Grotowic, parafia Rzeczyca i Brygida Sandra Domagała, panna z Roszkowej Woli, parafia Łęgonice.

8.Zachęcamy do lektury katolickich tygodników „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego.” Ofiarę za prasę składamy do puszki na stoliku.

9. Dziękujemy mieszkańcom Bobrowca za podarowane kwiaty. Na najbliższą niedzielę prosimy mieszkańców Brzegu.

10. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii.

11. Biskup Łowicki z dniem 30 czerwca zwolnił ks. mgr Marcina Koralewskiego z urzędu wikariusza naszej parafii i jednocześnie mianował wikariuszem parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Lipcach Reymontowskich. Nowym wikariuszem parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy został ks. mgr Łukasz Wirgiliusz Szczepański, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Głownie.

Ks. Marcinowi dziękujemy za czteroletnią pracę w naszej parafii i życzymy bożego błogosławieństwa.

12. Zmarła śp. Janina Szczur z Gliny. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 1000. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.