sobota, 27, kwiecień 2024 02:41

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (31 maja 2020 r.)

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
31 maja 2020

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.

3. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 1800 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości i prosić o ustanie pandemii.

4. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Msze święte o godz. 700-900 i 1800 (w tym czasie okazja do spowiedzi św.). W pierwszą sobotę po Mszy Świętej o godz. 800 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

6. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

7. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

9. Bóg zapłać za ofiary składane osobiście bądź na konto parafialne na inwestycje oraz bieżące utrzymanie naszego Kościoła.

10. Proszę o dekoracje ołtarzy na przyszła niedziele mieszkańców Bobrowca.

11. Zapowiedzi:

• Arkadiusz Kwiatkowski i Ewa Honorata Pardej, oboje z parafii tutejszej.
  • Grzegorz Szczur z Bobrowca, parafia tutejsza i Izabela Kapińska z parafii w Wolborzu.
  • Hubert Jan Kośka z Luboczy, parafia tutejsza i Ewelina Marlena Męcina z Zubek, parafia Krzemienica.
  • Krzysztof Sławomir Gadzinowski z par. św. Katarzyny Aleksandryjskiej z Koluszek i Aleksandra Magdalena Jeleń z Rzeczycy.

12. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 900 spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych.

13. Nauki dla narzeczonych rozpoczną się w naszej parafii w sobotę 5 września o godz. 1800.

14. Proszę o przygotowanie ołtarzy na zbliżającą się Uroczystość Bożego Ciała:

1. przy Ośrodku Zdrowia – Zawady
  2. przy OSP – strażacy i pobliscy mieszkańcy
  3. w parku - Lubocz
  4. przy krzyżu na placu przed kościołem- Sadykierz.

15. Biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba wydął dekret dotyczący obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej. Czytamy w nim, że „w związku z decyzją władz rządowych znoszącą limity uczestników zgro-madzeń religijnych w kościołach Biskup odwołuje z dniem 30 maja br. udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych wiernym Diecezji Łowickiej i przebywającym na jej terenie. Przypomina jednocześnie, że zgodnie z pierwszym przykazaniem kościelnym każdy wierny powinien w niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej. Zważywszy na fakt, że w okresie przygotowań do świąt Wielkanocnych były utrudnienia w korzystaniu z sakramentu pokuty i pojednania, w sposób szczególny zachęca do jak najszybszego przystąpienia do spowiedzi świętej. W uczestniczeniu w liturgii należy przestrzegać odpowiednich przepisów sanitarnych.

16. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb ś. p. Heleny Błąkała. W poniedziałek o godz. 1400 pogrzeb ś. p. Józefy Kobackiej l. 87 z ul. Granicznej. We wtorek o godz. 1200 pogrzeb ś. p. Anny Łuczyńskiej l. 89 z Brzegu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.