piątek, 26, kwiecień 2024 07:47

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24 maja 2020 r.)

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
24 maja 2020

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

3. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską
niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament oczekując beatyfikacji.

4. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas nabożeństw majowych w kościele lub prywatnie w domach.

5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

6. W kościołach obowiązują nowe limity według powierzchni użytkowej. W naszej świątyni może przebywać na jednej Mszy św. 45 osób, a na placu przed świątynią obowiązuje zasada odstępu dwóch metrów. Dotyczy to także ślubów i pogrzebów.

7. Bóg zapłać za ofiary składane osobiście bądź na konto parafialne na bieżące utrzymanie naszego Kościoła.

8. Zapowiedzi:

• Dominik Adam Bogdan z Rzeczycy i Justyna Stępniak z par. św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej.
  • Arkadiusz Kwiatkowski i Ewa Honorata Pardej oboje z parafii tutejszej.
  • Grzegorz Szczur z Bobrowca, parafia tutejsza i Izabela Kapińska z parafii w Wolborzu.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Julianny Milczarek z Rzeczycy. W środę 27 maja o godz. 1200 rozpocznie się pogrzeb ś.p. Heleny Błąkała z Kanic. Ostatnie lata przebywała w Domu Pomocy Społecznej w Głownie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.