Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe Fundacji:

Bank PKO SA
03 1240 1545 1111 0011 3025 9111

 

2023 IX-XII dawna organistówka,
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego oraz logotypu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza - prace budowlano-wykończeniowe przy organistówce - etap II

  • koszt zadania 188.583,19 zł
  • dofinansowanie z MKiDN 150.000,00 zł

23.08.2023 r.


 

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza – prace budowlano -wykończeniowe przy organistówce:

  • wykonanie ścianek działowych wraz z izolacjami cieplnymi, przeciwwilgociowymi i przeciwdźwiękowymi,
  • montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia,
  • montaż instalacji wentylacji.

Dofinansowano w kwocie 190.000,00 zł. (słownie sto dziewięćdziesiąt tysięcy zł.) ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Umowa z dnia 21.07.2022 r.


Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

1.png0.png8.png7.png6.png5.png1.png
Dzisiaj267
Wczoraj469
Ostatni tydzień1923
Ostatni miesiąc10254
Wszystkie1087651

10
odwiedzających na stronie

czwartek, 20, czerwiec 2024 11:48

Watykan: dziękczynienie za beatyfikację o. Stanisława Papczyńskiego 3-7.XII.2007

 

W dniach od 3 do 7 grudnia 2007 roku Proboszcz parafii św. Katarzyny z Rzeczycy ks. Henryk Linarcik na zaproszenie Generała Zgromadzenia Księży Marianów ks. Jana M. Rokosza brał udział w pielgrzymce dziękczynnej za beatyfikację o. Stanisława Papczyńskiego. 5 grudnia podczas audiencji w Watykanie Ojciec Święty Benedykt XVI skierował do polskich pielgrzymów te słowa: „Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Witam Ojców Marianów i wiernych, którzy dziękują Bogu za beatyfikację bł. Stanisława Papczyńskiego. Niech zbawczy czas oczekiwania na Boże Narodzenie będzie dla nas okazją do refleksji nad życiem, do ewangelicznej czujności i duchowej przemiany. Polecam was Bogu na modlitwie i na dni Adwentu z serca błogosławię”.

Na zakończenie audiencji abp Stanisław Gądecki podziękował Benedyktowi XVI za ogłoszenie błogosławionym założyciela Zgromadzenia Księży Marianów. Metropolita poznański przekazał w darze Ojcu Świętemu relikwiarz błogosławionego Stanisława, a Generał Zgromadzenia ks. Jan Mikołaj Rokosz ofiarował Papieżowi obraz o. Stanisława Papczyńskiego.

W audiencji uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich oraz pielgrzymi z Polski oraz krajów gdzie pracują księża marianie.

Tego samego dnia wieczorem za wyniesienie do chwały ołtarzy założyciela Zgromadzenia Księży Marianów dziękowano w bazylice Santa Maria Maggiore. Uroczystej liturgii przewodniczył prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego kardynał Zenon Grocholewski. Mszę świętą koncelebrowali arcybiskupi: Stanisław Gądecki, Henryk Hoser, Edward Nowak i Szczepan Wesoły oraz ponad siedemdziesięciu kapłanów. Liturgia była sprawowana w języku włoskim.

Ojciec Generał podczas powitania uczestników uroczystości pozdrowił czcicieli o. Stanisława z naszej parafii i Luboczy. Do świętości życia na wzór założyciela wezwał Marianów podczas homilii kardynał Zenon Grocholewski. Przypomniał, że właśnie z takiej postawy rodzi się dynamizm apostolski. ”Wymowny jest znak dany przez Benedykta XVI z okazji beatyfikacji, gdy przekazał Ewangeliarz z dedykacją: <Słuchajcie i głoście Ewangelię jak Niepokalana Matka Chrystusa>. Dziś moglibyśmy dopowiedzieć: biorąc także przykład z Błogosławionego Stanisława” – mówił hierarcha. „Dzisiejsza celebracja zachęca także nas wszystkich do włączenia się w wielkie dzieło ewangelizacji, w trud głoszenia Ewangelii. Tam gdzie żyjemy i pracujemy, na sposób właściwy naszemu powołaniu w Kościele, tak, aby słowo dobrej nowiny było wnoszone wszędzie, by wyzwalać człowieka z grzechu i namiętności i by zasiewać nadzieję płynącą z wiary w Jezusa Chrystusa. W tym dziele niech nas wspomaga również Ta, którą w sposób szczególny miłował i naśladował Błogosławiony Stanisław, Maryja, która wspomaga nas w wierze i przyświeca Ludowi Bożemu pielgrzymującemu jako znak pewnej nadziei i pociechy” – zakończył ks. Kardynał.

We mszy świętej uczestniczyła Pani Hanna Suchocka Ambasador RP.

Poranna Eucharystia przy grobie Jana Pawła II zakończyła 6 grudnia dziękczynienie za beatyfikację o. Stanisława Papczyńskiego. Na ogromną wiarę o. Papczyńskiego wskazał w homilii abp Henryk Hoser, sekretarz Kongregacji Ewangelizacji Narodów.” Głosił prawdę o Niepokalanym Poczęciu. W jego czasach była ona dyskutowana i precyzowana. I na pewno o. Stanisław przyczynił się również do tego, że w końcu w połowie XIX wieku została uznana za dogmat”- zaznaczył arcybiskup. Zauważył, że w dzisiejszych czasach, gdy przez odrzucanie Dekalogu świat dokonuje demontażu godności ludzkiej błogosławiony Stanisław uczy nas wierności Bogu i szukania właśnie w Nim sensu życia i wszelkiego działania. Dziękczynienie za beatyfikację o. Stanisława Papczyńskiego zakończyła modlitwa przy grobie sługi Bożego Jana Pawła II. Poranną Msze świętą wraz z abp Hoserem koncelebrował metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, przełożony generalny księży Marianów ks. Jan Rokosz oraz kilkudziesięciu kapłanów. Obecni byli wierni przybyli w specjalnej pielgrzymce z sanktuarium maryjnego w Licheniu, gdzie 16 września br został beatyfikowany o. Stanisław Papczyński.

Uczestnicy uroczystości dziękczynnych mieli możliwość modlitwy i zwiedzania bazylik św. Jana na Lateranie, św. Pawła za Murami, kościołów na Zatybrzu, bazyliki św. Piotra i Kaplicy Sykstyńskiej, Katakumb św. Kaliksta, Forum Romanum i Koloseum.

 

 

 

 


 

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2024.  Wszystkie prawa zastrzeżone.