Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

poniedziałek, 21, styczeń 2019 10:37

Liturgia z Gościem Niedzielnym

1. Świeckim okiem
    „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. J 2, 1-11
  2. Charyzmaty – dary za darmo, ale po co?
    Gdy św. Paweł pisał list do chrześcijan Koryntu, położenie założonej tam przez niego wspólnoty było dramatyczne.
  3. Usta przyjaciela Oblubieńca
    I leż razy próbowano zamykać usta prorokom, apostołom i głosicielom Chrystusowej Ewangelii?
  4. Rozgłaszaj Jego cuda
    Ponad półtora miliona Filipińczyków ruszyło w gigantycznej procesji za figurą Czarnego Nazarejczyka, która co roku przechodzi ulicami Manili. Wzięli sobie do serca wezwanie psalmisty: „Głoście Jego chwałę wśród wszystkich narodów, rozgłaszajcie Jego cuda pośród wszystkich ludów” (Ps 96, 3). W sumie w uroczystościach ku czci umęczonego Chrystusa wzięło udział ponad 5 milionów osób.
  5. Oblubieniec zaprasza na wesele
    Kluczem do tego fragmentu są zdania końcowe: „Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie”.
  6. Odradzające obmycie
    Od samego początku nowi wyznawcy Chrystusa byli przyjmowani do Kościoła na mocy udzielanego chrztu.
  7. Kościół w Jordanie
    „Gdy lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w swych sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem”.
  8. Przemawiajcie do serca!
    Jak głosić Chrystusa i Jego zbawienie ludziom wychowanym w postnowoczesnym liberalizmie?
  9. Świeckim okiem
    „Podobnie jak pasterz pasie on swą trzodę, gromadzi ją swoim ramieniem, jagnięta nosi na swej piersi, owce karmiące prowadzi łagodnie”. Iz 40,11
  10. Pod otwartym niebem
    „Niebo otwarte, piekło zawarte” – śpiewamy w kolędzie. „Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo” (Łk 3,21). Jest otwarte. Cały czas. Od czasów zanurzenia w wodach chrzcielnych jesteśmy nowym stworzeniem, czyli w przestrzeni duchowej nabraliśmy ogromnej wartości dzieci Bożych. Mamy nieustanny dostęp do Ojca. Jesteśmy z Nim cały czas on-line.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.