Wsparcie finansowe z budżetu Powiatu w wysokości 22 717,00 zł  na zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka: odtworzenie zewnętrznych odrzwi i drzwi

Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

Ostatni tydzień2096

czwartek, 15, kwiecień 2021 03:57

Liturgia z Gościem Niedzielnym

1. ​Mimo drzwi zamkniętych
    ​Jak mocno brzmią te słowa, odczytane w rzeczywistości lockdownu i zamknięcia. Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: „Pokój wam!” (J 20,26). Zmartwychwstały ani słowem nie wypomniał apostołom niewiary, zdrady czy tchórzostwa. Zostawił im swój pokój.
  2. Źródło czynów miłosierdzia
    Dla przywódców Izraela sprawa Jezusa zakończyła się wraz z Jego śmiercią. Ukrzyżowanie, w ich oczach, było przegraną Nauczyciela z Nazaretu i stawiało pod wielkim znakiem zapytania Jego nauczanie i czyny, o których opowiadano.
  3. Dary zmartwychwstałego
    Dzięki objawieniom, które zostały przekazane św. Faustynie, dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Święto Miłosierdzia. Obraz Jezusa Miłosiernego został poświęcony właśnie w tę niedzielę.
  4. Co zwycięża świat?
    Nowy ład światowy chce „nowego człowieka” i „nowego świata”, opartego na nowej antropologii.
  5. Miłość jako klucz do grobu
    Maria Magdalena szła do grobu Jezusa, gdy jeszcze było ciemno. Ciemno było zapewne także w jej sercu, które w jakiejś części umarło pod krzyżem. Gdy umiera ktoś, kogo kochamy, umiera jakaś cząstka nas samych.
  6. ​Światło w ciemności
    Być może ciemności, które przeżywasz, są początkiem zmartwychwstania, a kamień od grobu jest już odsunięty? Jezus wstał z grobu „wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno”. To wówczas Maria Magdalena zobaczyła kamień odsunięty od grobu (J 20,1).
  7. Umarli w Chrystusie
    Umarli zwykle budzą lęk. Nie wiemy bowiem, gdzie są i co się z nimi dzieje. Ich ciała ulegają zepsuciu jak porzucone, niepotrzebne chwasty. Przyjmowana dziś z entuzjazmem praktyka kremacji zwłok ma nieświadomie zatrzeć nieco koszmar śmierci.
  8. Duch Święty jej bohaterem
    Przez kolejne osiem tygodni, aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego, pierwsze czytanie sięga do nowotestamentowej księgi Dziejów Apostolskich.
  9. Smutek przemieniony w radość
    Świat jest pełen łez. Co dzień na całym świecie płaczą ludzie dotknięci krzywdą, cierpieniem, niesprawiedliwym potraktowaniem.
  10. Umowa stoi!
    Bóg zawarł z nami pakt i obiecał, że dotrzyma warunków umowy. Jak pokazało życie, ludzie wielokrotnie łamali wszelkie ustalone zasady. Najwyższy mógłby odwrócić się plecami do stworzenia, które zdradzało Go na każdym kroku. Oszukany Bóg, zamiast odstąpić od przymierza, obiecał jednak: Takie będzie przymierze, jakie zawrę z domem Izraela po tych dniach. Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu (Jr 31,34).
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.