Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

czwartek, 27, luty 2020 02:18

Liturgia z Gościem Niedzielnym

1. Niszczyciele świątyni
    Obserwatorzy biją na alarm: w naszym kraju coraz mniej ludzi obdarza zaufaniem instytucję Kościoła.
  2. W obronie Starego Testamentu
    Co jakiś czas ktoś atakuje Biblię, by „dać popalić” chrześcijanom.
  3. Most
    Nasze grzechy sprawiły, że między nami a Bogiem powstała gigantyczna przepaść. Na szczęście Bóg wybudował most. Jak odległy jest wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze winy (Ps 103,12) woła zachwycony psalmista. A Mateusz dodaje: „On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi”.
  4. Zło dobrem
    „Oko za oko i ząb za ząb”. Ta prawna zasada, znana w Starym Testamencie i nie tylko, była nie tyle wezwaniem do zemsty, ile raczej wyznaczała granicę domagania się sprawiedliwości.
  5. Chrześcijański infantylizm
    Pewien reżyser teatralny zarzucił niedawno Kościołowi polskiemu, że infantylizuje ludzi. Dało mi to do myślenia.
  6. Dekalog w sercu
    Słuchamy fragmentów Kazania na Górze. Jezus jest ukazany przez Mateusza jako nowy Mojżesz, który przynosi nowe Prawo. Pan dokonuje nowej, głębszej interpretacji przykazań przekazanych na Synaju.
  7. Zabójcze nieprzebaczenie
    Jezus nie owija w bawełnę. W mocnych słowach naucza o przebaczeniu i przypomina, by nie potępiać i nie przekreślać innych: „Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by mu rzekł: »Bezbożniku«, podlega karze piekła ognistego”. Mt 5,22
  8. On nikomu nie przykazał być bezbożnym
    Mądrość w świecie Starego Testamentu jest tym samym co filozofia w kulturze grecko-rzymskiej. I o ile filozofia u swego źródła stawiała fundamentalne pytanie: „dlaczego?”, o tyle biblijna mądrość pytała: „jak?”.
  9. Twoje i wasze światło
    Kontekst dzisiejszego pierwszego czytania stanowi prorockie pouczenie o prawdziwym poście.
  10. Latarnia
    W dzisiejszych czytaniach jest mnóstwo światła. Izajasz prorokuje: „jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach”, psalmista woła: „On wschodzi w ciemnościach jak światło dla prawych”, a Jezus naucza: Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. (Mt 5,13-16)
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.