Wsparcie finansowe z budżetu Powiatu w wysokości 22 717,00 zł  na zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka: odtworzenie zewnętrznych odrzwi i drzwi

Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

sobota, 24, lipiec 2021 03:24

Liturgia z Gościem Niedzielnym

1. Krok wiary
    Gdyby Jezus rozmnożył chleb, a potem powiedział apostołom: „A teraz, panowie, zajmijcie się dystrybucją”... Ale nie… Zastosował „mnożenie przez dzielenie” i wysłał uczniów z kawałkiem chleba i ryby w dłoni. Mogli się solidnie wygłupić. Gdyby nie ruszyli się z miejsca, tłum pozostałby głodny. Uczynili krok wiary i usłyszeli: Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło. (J 6,12)
  2. Owce bez pasterza
    Religijne przywództwo nad narodem wybranym jest przedstawiane w Biblii często za pomocą obrazu pasterza, który prowadzi powierzone mu stado i opiekuje się nim.
  3. Uleczyć z wrogości
    Hanna Arendt opisywała rządy totalitarne, które – dążąc do monopolu władzy – wywoływały w społeczeństwie wzajemną wrogość.
  4. Weź oddech!
    Ta Ewangelia pasuje doskonale na czas wakacji. Jezus zaprasza nas do odpoczynku. Mamy dziś z tym problem.
  5. Ewangelizacja a strząsanie prochu
    „Zaczął ich posyłać po dwóch”. Kościół jest posłany do świata, tak samo jak Jezus był posłany do świata.
  6. Błogosławiony
    Dostojewski w jednej ze swych powieści kazał diabłu opowiedzieć, jaki świat zamierza zorganizować wszystkim ludziom: „Każemy im pracować, a w wolnym czasie zorganizujemy im życie jak dzieciom zabawę… Pozwolimy im nawet grzeszyć, wiedząc, że są tacy słabi i bezradni. Wskażemy im wiele bezbolesnych sposobów ucieczki przed ciężarem odpowiedzialności”.
  7. Prorok na obczyźnie
    Amos znalazł się w sąsiednim kraju nie z własnej woli, ale na skutek Bożego wezwania.
  8. Długi dystans
    Grupa turystów zwiedzających malowniczą wioskę zagadnęła napotkanego na drodze staruszka: „Czy w tej wiosce urodzili się jacyś wielcy ludzie?”. „Wielcy ludzie? Nie, tylko same dzieci” – odparł mężczyzna. Życie duchowe to lekcja wierności. Długi dystans, a nie efektowny sprint. Łaskawość i wierność spotkają się z sobą. Wierność z ziemi wyrośnie, a sprawiedliwość wychyli się z nieba. (Ps 85, 11-12)
  9. Pycha Nazaretu
    Jezus doświadcza sprzeciwu w swoim rodzinnym mieście. Mieszkańcy Nazaretu odrzucają Jego nauczanie. Przecież to zwykły cieśla, który jest jednym z nas, On nie będzie nas pouczał.
  10. Patrząc z Jego perspektywy
    Co działoby się w naszych parafiach, gdyby na oczach wiernych Bóg uzdrowił nagle kilka osób zdruzgotanych diagnozami lekarskimi? Radość, euforia, dziękczynienie... Tymczasem ewangelista zaznacza, że przebywający w Nazarecie Jezus… nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich (Mk 6,5). Kilku uzdrowionych to… żaden cud?
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.