2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

• 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza – prace budowlano -wykończeniowe przy organistówce:

• wykonanie ścianek działowych wraz z izolacjami cieplnymi, przeciwwilgociowymi i przeciwdźwiękowymi,
  • montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia,
  • montaż instalacji wentylacji.

Dofinansowano w kwocie 190.000,00 zł. (słownie sto dziewięćdziesiąt tysięcy zł.) ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Umowa z dnia 21.07.2022 r.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

Ostatni miesiąc2024

wtorek, 09, sierpień 2022 06:47

Liturgia z Gościem Niedzielnym

1. Bogaty, ale u Boga
    Pieniądze potrafią podzielić ludzi. Wielu doświadcza mrocznej siły chciwości, która nagle budzi się w człowieku, gdy w zasięgu ręki pojawiają się jakieś większe pieniądze. Ileż naszych rozmów dotyczy wysokich cen, inflacji, troski o zgromadzone dobra?
  2. Marność według biblijnego mędrca
    Rzeczownik hebel, tłumaczony tu jako „marność”, występuje w Starym Testamencie 73 razy, z czego ponad połowę w liczącej tylko 12 rozdziałów Księdze Koheleta.
  3. Sekret życia z Chrystusem
    Co należy zrobić, aby katolicy ochrzczeni „szukali tego, co w górze, a nie tego, co na ziemi”? Jaki jest „kod dostępu” do „życia ukrytego z Chrystusem w Bogu”?
  4. Co mam w swoim spichlerzu?
    Kiedy staniemy przed Bogiem, nie będzie się liczyła wielkość naszych ziemskich „spichlerzy” ani to, jak bardzo będą one wypełnione. Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, co przygotowałeś? Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty u Boga (Łk 12,20-21). To przestroga, która skłania do przyjrzenia się naszym własnym pragnieniom. O jakie dobra najbardziej zabiegam – te gromadzone w ziemskich „spichlerzach” czy te, które sprawiają, że będę „bogaty u Boga”?
  5. Wędrowcy ze śmierci do życia
    Pewnego razu postanowiłem wykorzystać niepowtarzalną okazję. W starożytnym baptysterium w Akwilei nie było w pobliżu żadnego turysty.
  6. ​Spłacony dług
    Wdzięczność – najlepsze słowo oddające to, co zrobił dla nas na krzyżu Syn Boga. By nas uratować, zapłacił najwyższą cenę. Darował nam wszystkie występki, skreślił zapis dłużny, przygniatający nas nakazami. To właśnie, co było naszym przeciwnikiem, usunął z drogi, przygwoździwszy do krzyża. (Kol 2,14)
  7. Trwać przed milczącym Bogiem
    Modlitwę Pańską odmawiamy zwykle w dłuższej wersji, podanej przez św. Mateusza. W jego Ewangelii pojawia się ona w Kazaniu na Górze.
  8. Wspomnienie przeszłości
    Istotą czytanego dziś biblijnego tekstu jest sprawa Bożego zmiłowania. Bóg jest zdolny wybaczyć każde popełnione zło, nawet jeśli znajdzie się tylko niewielu sprawiedliwych.
  9. Gościnność, czyli co?
    Jezus jest wciąż w drodze. I ciągle szuka ludzi gotowych Go przyjąć u siebie.
  10. Śmiech Boga i Trójca Święta
    Pan ukazał się Abrahamowi pod dębami Mamre. Biblia lokalizuje to miejsce dość dokładnie. Jest to miejscowość niedaleko Hebronu, gdzie przebywał patriarcha.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2022.  Wszystkie prawa zastrzeżone.