Wsparcie finansowe z budżetu Powiatu w wysokości 22 717,00 zł  na zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka: odtworzenie zewnętrznych odrzwi i drzwi

Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

niedziela, 13, czerwiec 2021 01:23

Liturgia z Gościem Niedzielnym

1. Tajemnica kontra technokracja
    Pierwsza dzisiejsza przypowieść zwraca uwagę na tajemnicę wzrostu.
  2. Wszystko pod kontrolą!
    Nie, świat nie wymknął się spod Jego kontroli. „Oto nie zdrzemnie się ani nie zaśnie Ten, który czuwa nad Izraelem”. Nie ma sytuacji, która byłaby poza zasięgiem Jego wzroku. On jednym słowem jest w stanie uspokoić twe wzburzenie, rozpacz, gniew. Rzekł do jeziora: „Milcz, ucisz się!”. Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza (Mt 4,39).
  3. Cedr jako symbol powrotu
    Stary Testament zna przede wszystkim cedry Libanu, które botanicy opisują jako gatunek zimozielonych drzew z rodziny sosnowatych.
  4. Rusz się albo gnij!
    Pielgrzymka to wędrówka wierzącego do miejsca uświęconego przez objawienie się Boga.
  5. Zieloność
    Ten, który „pysznym się sprzeciwia, a pokornym daje łaskę”, nie pozwala, By cedr „patrzył na inne drzewa z góry”. Zapowiada przez proroka: Ja jestem Pan, który poniża drzewo wysokie, który drzewo niskie wywyższa, który sprawia, że drzewo zielone usycha, który zieloność daje drzewu suchemu(Ez 17,22-24).
  6. Protoewangelia i zawężająca się perspektywa
    Protoewangelią nazywany jest fragment Bożego wyroku, wypowiedziany po grzechu pierworodnym.
  7. Kto tu zwariował?
    „Mówiono bowiem: »Odszedł od zmysłów«”. Działalność Jezusa budzi niepokój Jego krewnych. Dochodzi do nich wieść, że oszalał. Dlatego postanawiają Go powstrzymać.
  8. Duch wiary
    Jedną z funkcji apostoła jest badanie duchów: „Nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie” (1 J 4,1).
  9. Płomień Pański
    Różne święta w roku liturgicznym zwracają nam uwagę na poszczególne epizody historii zbawienia lub jakiś wybrany aspekt tajemnicy Boga.
  10. Zapytaj dawnych czasów
    Ostateczna redakcja Księgi Powtórzonego Prawa miała miejsce w V w. przed Chr., a więc w czasie, gdy naród wybrany miał za sobą wieki powstawania państwa po wędrówce z Egiptu do Ziemi Obiecanej, okres monarchii i dwóch niewoli: asyryjskiej i babilońskiej oraz powrót z tej ostatniej.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.