Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

piątek, 14, sierpień 2020 01:53

Liturgia z Gościem Niedzielnym

1. Delikatnie
    Geniusz Eliasza polegał na tym, że miał on przecież doświadczenie Pana, który przychodzi jako trzęsienie ziemi, potężnego Stwórcy zsyłającego ogień na górę Karmel. Tak przychodził do tej pory. Tym razem było inaczej. Objawieniu Boga towarzyszył  szmer łagodnego powiewu (1 Krl 19,13).
  2. Smutek kochającego serca
    Istnieje smutek serca, noszony w nim ból, gdy ktoś najbliższy oddala się od tego, za co warto żyć i umierać: syn przestał chodzić do kościoła, córka odmawia zapisania dzieci na religię, młodzi mieszkają bez ślubu.
  3. Władca gromów i łagodnego powiewu
    Pan Bóg jest stwórcą świata. Jest Tym, który z nicości powołał do istnienia wszechświat, ale także nadał mu cudowną harmonię praw.
  4. Nauka chodzenia po wodzie
    „Wyszedł sam jeden na górę, aby się modlić. Wieczór zapadł, a On sam tam przebywał”.
  5. Smacznego!
    To dopiero obietnica! Bóg zaprasza swój lud na prawdziwą królewską ucztę. Co więcej, propozycje tę kieruje do tych, którzy „nie mają pieniędzy”. Słuchajcie Mnie, a jeść będziecie przysmaki i dusza wasza zakosztuje tłustych potraw. (Iz 55,2)
  6. Co nas zdoła odłączyć od miłości Boga?
    Wiele osób, mimo że pozostaje przy swoich deklaracjach wyznaniowych, oddala się od Kościoła i wiary w sensie postaw.
  7. Kupiec, który nie chce pieniędzy
    Czytany dziś fragment Księgi Izajasza nie pochodzi od pierwszego Izajasza, proroka z VIII w. przed Chr., ale od jego duchowego ucznia, który żył i działał w VI w. przed Chr.
  8. Głód ducha, głód ciała
    „Każ więc rozejść się tłumom”. Uczniowie dają Jezusowi radę, która brzmi sensownie.
  9. Poszukiwacze czy wytwórcy?
    Co łączy przypowieści o ukrytym skarbie i perle? W obu przypadkach mowa jest o pewnym niespodziewanym odkryciu.
  10. Kup tę rolę!
    To propozycja o niebo lepsza od tego, co oferuje świat. Nieprzypadkowo Jezus porównuje królestwo swego Ojca do skarbu znalezionego w ziemi. Co więcej, ten, kto go odnalazł, wykonał radykalny krok: sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę. (Mt 13,45)
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.