Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza – prace budowlano -wykończeniowe przy organistówce:

  • wykonanie ścianek działowych wraz z izolacjami cieplnymi, przeciwwilgociowymi i przeciwdźwiękowymi,
  • montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia,
  • montaż instalacji wentylacji.

Dofinansowano w kwocie 190.000,00 zł. (słownie sto dziewięćdziesiąt tysięcy zł.) ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Umowa z dnia 21.07.2022 r.


Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

9.png4.png0.png5.png6.png3.png
Dzisiaj275
Wczoraj381
Ostatni tydzień2131
Ostatni miesiąc3543
Wszystkie940563

4
odwiedzających na stronie

sobota, 10, czerwiec 2023 19:43

Msza św. w intencji ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku k. Katynia

 

W związku z katastrofą lotniczą, w dniu dzisiejszym 10 kwietnia o godz. 18.00 w kościele parafialnym św. Katarzyny w Rzeczycy odprawiona została Msza św.

O zaproszeniu przez ks. proboszcza Henryka Linarcika do wspólnej modlitwy parafianie w ciągu trzech godzin przez telefony, smsy i e-maile przekazywali sobie informacje i bardzo licznie zgromadzili się w kościele. W homilii ks. Proboszcz powiedział, że od dzisiaj z Katyniem kojarzyć się będą dwa dramaty: poza zamordowaniem polskich oficerów przez radzieckie władze w 1940 r., także katastrofa samolotu. Katyń, gdzie 70 lat temu 20 tys. polskich oficerów zostało zamordowanych na rozkaz Stalina, był kojarzony z jednym z największych dramatów polskiej historii: teraz będzie kojarzony także z katastrofą na lotnisku nieopodal Smoleńska, w której zginęli Prezydent Lech Kaczyński, przedstawiciele polskich władz, przedstawiciele rodzin i organizacji katyńskich udający się na uroczyści. Katastrofa w Smoleńsku to dopełnienie strasznych ofiar ostatniej wojny, ale jednocześnie wezwanie dla nas do budowania dobra wspólnego. Jest to dramat niewyobrażalny, trudno jest wyrazić słowami smutek i ból jaki odczuwa każdy Polak. Jedynie wiara w zmartwychwstanie ratuje sens tej ofiary. Zginęła para prezydencka, zginęli szefowie ważnych instytucji państwowych, parlamentarzyści, generałowie, dowódcy sił zbrojnych, biskupi, księża, załoga, wicemarszałkowie, liderzy partii politycznych. Takiego dramatu współczesny świat nie widział. Ale największą tragedią jest to, co przeżywają dzisiaj rodziny, najbliżsi tych, którzy zginęli nad Smoleńskiem.

W obliczu tej wstrząsającej, nieprawdopodobnej tragedii, można właściwie myśleć tylko o tym, czy jest jakiś sens tego, co się wydarzyło, jeśli w ogóle może być sens w tragedii. Trzeba mieć nadzieję, że jakiś plon tego będzie w postaci pozbycia się nienawiści, szczególnie u klasy politycznej. Dzisiejsza katastrofa skłania także do refleksji nad kruchością ludzkiego życia i tym, co może nas spotkać w każdej sekundzie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2023.  Wszystkie prawa zastrzeżone.