Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

Ostatni miesiąc1928

poniedziałek, 10, grudzień 2018 09:55

Otwarcie Roku Wiary 11 października 2012

W czwartek, 11 października 2012 roku o godz. 18,00 w naszym kościele w Rzeczycy uroczyście celebrowano otwarcie Roku Wiary z procesyjnym wniesieniem Ewangeliarza,  dokumentów Soboru Watykańskiego II i Katechizmu Kościoła Katolickiego. Rok Wiary nawiązuje bowiem do 50. rocznicy obrad soborowych i 20-lecia wydania Katechizmu. Rok Wiary ma obudzić nasze myślenie na temat wiary. Spełni on swoją rolę, jeśli każdy z nas postawi sobie pytanie, czym jest wiara w jego życiu. Sukces Roku Wiary mierzyć się będzie miarą współpracy pojedynczego człowieka z łaską Bożą i otwarcia na Boże działanie. Na drodze wiary niezmiernie ważny jest wymiar kontaktu z drugim człowiekiem, wymiar wspólnoty Kościoła.

Rok Wiary łączy się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Będzie go można uzyskać m.in. za nawiedzenie miejsca własnego chrztu i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Zapowiedziany przez Benedykt XVI Rok Wiary potrwa od 11 października 2012 r. do uroczystości Chrystusa Króla, 24 listopada 2013 r. W liście apostolskim „Porta fidei” Papież podkreślił, że od początku swojej posługi Następcy Piotra przypomina o potrzebie odnalezienia drogi wiary. „Nie możemy zgodzić się na to, aby sól utraciła smak, a światło było umieszczone pod korcem (por. Mt 5, 13-16). Także współczesny człowiek może na nowo odczuć potrzebę, by — jak Samarytanka — pójść do studni i słuchać Jezusa, który zachęca do wiary w Niego i czerpania z Jego źródła, tryskającego wodą żywą (por. J 4, 14)” – podkreślił Benedykt XVI.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom czwartkowej Eucharystii  i tym, którzy przygotowali liturgię.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.