Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe Fundacji:

Bank PKO SA
03 1240 1545 1111 0011 3025 9111

 

2023 IX-XII dawna organistówka,
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego oraz logotypu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza - prace budowlano-wykończeniowe przy organistówce - etap II

  • koszt zadania 188.583,19 zł
  • dofinansowanie z MKiDN 150.000,00 zł

23.08.2023 r.


 

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza – prace budowlano -wykończeniowe przy organistówce:

  • wykonanie ścianek działowych wraz z izolacjami cieplnymi, przeciwwilgociowymi i przeciwdźwiękowymi,
  • montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia,
  • montaż instalacji wentylacji.

Dofinansowano w kwocie 190.000,00 zł. (słownie sto dziewięćdziesiąt tysięcy zł.) ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Umowa z dnia 21.07.2022 r.


Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

1.png0.png0.png1.png4.png8.png5.png
Dzisiaj333
Wczoraj305
Ostatni tydzień2888
Ostatni miesiąc1240
Wszystkie1001485

2
odwiedzających na stronie

niedziela, 03, grudzień 2023 21:37

Papież Bożego Miłosierdzia

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 1 maja 2011 r., Jan Paweł II zostanie błogosławionym. Był apostołem Bożego Miłosierdzia, wyniósł na ołtarze s. Faustynę i ustanowił dla całego Kościoła Niedzielę Miłosierdzia. „Papieżu Bożego Miłosierdzia – módl się za nami” – będziemy się zwracać do Błogosławionego Jana Pawła II.

 

W wigilię beatyfikacji, 30 kwietnia wieczorem, na terenie antycznego stadionu Circo Massimo w Rzymie odbędzie się modlitewne czuwanie przygotowujące do tej uroczystości. Msza św. beatyfikacyjna w niedzielę 1 maja rozpocznie się na Placu św. Piotra o godz. 10.00. Będzie jej przewodniczył papież Benedykt XVI. Zaraz po uroczystościach beatyfikacyjnych wierni będą mogli oddać cześć doczesnym szczątkom nowego Błogosławionego. Na dzień następny przewidziano Mszę św. dziękczynną. 2 maja o godz. 10.30 będzie jej przewodniczył kard. Tarcisio Bertone, watykański Sekretarz Stanu. W innym czasie w formie prywatnej doczesne szczątki nowego Błogosławionego zostaną złożone w Kaplicy św. Sebastiana w Bazylice św. Piotra. Beatyfikacja Papieża połączona będzie z obchodami ustanowionej przez niego samego Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Szczególnie do beatyfikacji przygotowała się archidiecezja krakowska, z którą związany był Karol Wojtyła, późniejszy metropolita krakowski. Uroczystości beatyfikacyjne wierni będą przeżywać w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Z wiernymi zgromadzonymi tam 30 kwietnia na czuwaniu, poprzez telemost połączą się modlący się w Rzymie oraz w trzech innych sanktuariach odwiedzanych przez Jana Pawła II: w Meksyku, Afryce i w Indiach.

1 maja będą transmitowane uroczystości beatyfikacyjne z Watykanu do homilii Ojca Świętego Benedykta XVI, a później rozpocznie się Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Jana Zająca, wikariusza generalnego archidiecezji krakowskiej. W szczególny sposób postanowili uczcić beatyfikację stypendyści powołanej przez Konferencję Episkopatu Polski Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której celem jest wspieranie zdolnej młodzieży. Stypendyści nawiązują do słów homilii Jana Pawła II z sierpnia 2002 r., kiedy to papież nawoływał, aby „przekazać światu ogień miłosierdzia”. Symbolem „iskry Bożego miłosierdzia” mają być specjalne lampiony z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, św. Faustyny i Jana Pawła II. Podczas wieczornego czuwania w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego lampiony z ogniem z łagiewnickiego sanktuarium zostaną przekazane w na ręce przedstawicieli instytucji publicznych w całym kraju. „Zanurzony w Ojcu, bogatym w miłosierdzie”, „Papieżu Bożego Miłosierdzia – módl się za nami” – tak m.in. będziemy się zwracać w modlitwie do Jana Pawła II, gdy zostanie wyniesiony na ołtarze. Metropolita Krakowski wydał zezwolenie (imprimatur) na „Litanię do Błogosławionego Jana Pawła II”. Wylicza ona cechy posługi pasterskiej Jana Pawła II.

Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II rozpoczął się od razu po śmierci Jana Pawła II, w 2005 roku. W 2009 r. papież Benedykt XVI podpisał dekret o uznaniu heroiczności cnót Papieża Polaka, który zamknął zasadniczą część jego procesu beatyfikacyjnego. Decyzja o beatyfikacji 1 maja 2011 r. została ogłoszona w styczniu tego roku w Rzymie. Liturgiczne wspomnienie Jana Pawła II wyznaczono na 22 października.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2023.  Wszystkie prawa zastrzeżone.