Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

Ostatni miesiąc1928

poniedziałek, 10, grudzień 2018 09:55

DZIEŃ DZIECI I MŁODZIEŻY 13 czerwca 2007

Spotkanie kongresowe dzieci i młodzieży zostało potraktowane jako wyjątkowe wydarzenie w życiu całej szkoły i parafii. Wcześniej młodzież zapoznała się z tematem Kongresu w szkołach na lekcjach religii. Wydarzenie I Kongresu Eucharystycznego Diecezji Łowickiej było dodatkowo rozpowszechnione przez okolicznościowe gazetki i plakaty wykonane przez uczniów, oraz informacjami na stronie internetowej parafii.

Punktem centralnym była Eucharystia. Przewodniczący uczniów Arkadiusz Jeleń na początku Mszy świętej wprowadził w atmosferę dnia kongresowego.

Młodzież wysłuchała fragmentu homilii Jana Pawła II z 14 czerwca 1999 roku wypowiedzianej podczas pielgrzymki w Łowiczu. W Modlitwie Powszechnej gimnazjaliści modlili się za Kościół, Biskupa, Diecezję, kapłanów, rodziców i nauczycieli. Na końcu liturgicznego zgromadzenia młodzież szkolna, ministranci i lektorzy poprowadzili przygotowane przez siebie rozważania i dziękczynne modlitwy.

Po Mszy Świętej rozpoczął się konkurs piosenki religijnej w którym wystąpiło 16 osób. Poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki i młodzi wykonawcy wykazali się dużym talentem. Jury po długiej naradzie postanowiło przyznać w poziomie szkół podstawowych pierwsze miejsce :Aleksandrze Szczur, drugie Aleksandrze Gruda, trzecie Patrycji Pązik. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce przyznano Annie Rydz, drugie Jakubowi Kąckiemu, trzecie grupie kl. III d i II c. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i figurki Aniołów.

W tym samym dniu w środowiskowej hali sportowej przy naszym gimnazjum miały miejsce rozgrywki sportowe w halowej piłce nożnej, w piłce siatkowej, w tenisie stołowym i siłowaniu na rękę w kategorii dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy otrzymali przygotowane przez parafie dyplomy i nagrody.

Proboszcz Parafii Św. Katarzyny w Rzeczycy wyraża wielkie uznanie i podziękowanie Dyrekcjom Szkół, nauczycielom i katechetom za pomoc w zorganizowaniu dnia Kongresowego.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.