Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Wsparcie finansowe z budżetu Powiatu w wysokości 22 717,00 zł  na zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka: odtworzenie zewnętrznych odrzwi i drzwi


Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

6.png8.png1.png1.png3.png9.png
Dzisiaj80
Wczoraj498
Ostatni tydzień2605
Ostatni miesiąc12360
Wszystkie681139

8
odwiedzających na stronie

sobota, 24, lipiec 2021 03:36

Kapliczka w Małomierzu 23 IX 2007

 

Kapliczka w Małomierzu23 września 2007 roku w Małomierzu, Gmina Rzeczyca odbyła się uroczystość poświęcenia kapliczki. We Mszy świętej i modlitwie poświęcenia uczestniczyli parafianie z Inowłodza i Rzeczycy wraz ze swoimi duszpasterzami.

Kapliczka powstała w latach 60-tych XIX wieku, była położona w lesie przy starym historycznym trakcie do Inowłodza. Stała najprawdopodobniej na cmentarzu cholerycznym małej wioski Małomierzu, wysiedlonej pod koniec XIX wieku przez carską administrację. Jej fundacja mogła być również związana z upamiętnieniem chłopskiego uwłaszczenia (widoczna inskrypcja „1864 rok”). Kapliczka to monolityczny słup. Jego podstawę stanowił cokół, na którym znajdował się mało wyraźny, pisany w kilku wierszach, napis fundacyjny. Przez ozdobny gzyms słup lekko zwężał się i przechodził we właściwą część kapliczki. W jego środkowym odcinku wycięta była ozdobna rozeta, a nad nią znajdowała się mała wnęka. Latarnia kapliczki posiadała z czterech stron płyciny, w których znajdowały się płaskorzeźby. Całość zakończona była czterospadowym, wyprofilowanym daszkiem. Nowy obiekt wykonany przez artystę Zbigniewa Fabijańskiego w pełni oddaje charakter starej kapliczki. Jest jego wierną kopią. We wnękach znalazły się wykonane przez artystę polichromowane płaskorzeźby Matki Boskiej Częstochowskiej, św. Idziego, św. Katarzyny, św. Józefa i św. Anny.

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.