Ostatni tydzień1994

piątek, 29, marzec 2024 13:25

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (13 czerwca 2021 r.)

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
13 czerwca 2021 r.

1. Królestwo Boże jest jak ziarnko gorczycy – najmniejsze ze wszystkich nasion, które wyrasta na drzewo potężniejsze od innych. Z naszą wiarą, często tak słabą, małą i niepozorną, jest podobnie. Dzięki łasce Boga, który troszczy się o każdego z nas, możemy wzrastać i nieustannie budować wspólnotę wiary.

2. Dzisiaj Msze święte o godz. 700 - 900 – 1130 i o 1800 z Nabożeństwem Fatimskim i Procesją Światła . Prosimy przynieść ze sobą świece.

3. Akt poświęcenia narodu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa miał miejsce w miniony piątek 11 czerwca. Podjęli go biskupi polscy w setną rocznicę pierwszego aktu poświęcenia. To wydarzenie o doniosłym znaczeniu. Akt taki był już kilkakrotnie podejmowany przez biskupów na przestrzeni minionych 100 lat, a działo się to w momentach szczególnie trudnych. Ufamy, że schronienie się w Sercu Jezusa przyniesie owoce w życiu tak poszczególnych osób, jak i w konsekwencji w życiu całego narodu.

4. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byliśmy, ile razy pobożnie odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, ile chwil poświęciliśmy na cichą adorację i rozmowę z Bogiem? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Św. i Nabożeństwa Czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

5. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 1800. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

6. Zapowiedź przedślubna: Daniel Pardej, kawaler z Rzeczycy i Kalina Peczyńska panna z parafii Mszczonów.

7. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” Ofiarę za prasę składamy do puszki przy stoliku.

8. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie naszej świątyni. Dzisiaj w diecezji łowickiej taca na budowę i remonty kościołów. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 1130 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna z racji zakończenia roku szkolnego.

Módlmy się o ustanie pandemii Koronawirusa:
Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś́ na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają̨ się̨ do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość́ rządzącym, energię i siłę̨ lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię̨ prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Królowo Wniebowzięta, módl się̨ za nami!
Święty Józefie, módl się za nami!
Święta Katarzyno Aleksandryjska, módl się za nami!