piątek, 19, kwiecień 2024 17:09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (30 maja 2021 r.)

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
30 maja 2021 r.

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz.1800.

3. We wtorek 1 czerwca o godz. 1700 próba bielanek i dziewczynek z kl. IV. Po Mszy wieczornej spotkanie z dziećmi I komunijnymi.

4. W czwartek 3 czerwca 2021 roku będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 wyruszymy ulicami Rzeczycy z procesją do czterech ołtarzy. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, orkiestrze, strażakom, zuchom i harcerzom. Mimo dalej trwających ograniczeń związanych z pandemią, niech ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów. Proszę Parafian o przygotowanie ołtarzy:

• 1. przy Ośrodku Zdrowia- ul. Długa, Piaskowa, Nowa.
  • 2. przy OSP – strażacy i pobliscy mieszkańcy.
  • 3. w parku – ul. Mazowiecka, Górna i Lipowa.
  • 4. przy krzyżu na placu przykościelnym – ul. Niska, Hubala, Słoneczna.

W organizacji Uroczystości Bożego Ciała należy uwzględnić aktualnie obowiązujące rekomendacje służb sanitarnych i rządowych.

5. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z nieszporami i procesją o godz.1800.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.

7. W sobotę od godz. 900 spowiedź dzieci I Komunijnych.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 1130 Uroczystość I Komunii Świętej.

9. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

• Jan Kącki kawaler z Rzeczycy i Katarzyna Łyżwa, panna z par. św. Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim.
  • Marek Janicki, kawaler z Sadykierza, parafia Rzeczyca i Beata Bielas, panna z par. Brzustów.
  • Jacek Łaski, kawaler z Rzeczycy i Monika Matysek, panna z par. Wysokienice.
  • Grzegorz Kępa, kawaler z Rzeczycy i Anna Budzińska, panna z parafii Karlin.

10. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” Jest miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”. Ofiarę za prasę składamy do puszki przy stoliku.

11. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w
minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Jan Glicner i śp. Stanisław Maciejewski. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.