środa, 24, kwiecień 2024 05:24

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (14 marca 2021 r.)

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
14 marca 2021 r.

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć. Dzisiaj o godz. 900 homilia do dzieci I Komunijnych.

2. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

3. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

4. Droga krzyżowa w piątki o godz. 1600. Gorzkie żale w niedzielę po Sumie.

5. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” jest obszerny artykuł o rekolekcjach w naszej parafii „Receptą miłość i czułość”.

6. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: - Mateusz Wożniak kawaler z Niewiadowa, parafia Ujazd i Agnieszka Karolina Pawlak, panna z Brzegu, parafia Rzeczyca. - Michał Maciejewski, kawaler i Dominika Domagała, panna. Oboje z parafii tut.

7. Do chorych z posługa sakramentalną uda się ksiądz w piątek 26 marca od godz. 900. Zgłoszenia adresów w zakrystii bądź w kancelarii.

8. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone na cele wspólnoty parafialnej i kwiaty do Grobu Pańskiego. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Krystyny Łaskiej, śp. Janusza Sypuła, śp. Stanisławy Przybyłek, śp. Edwarda Pacocha. Zmarł śp. Władysław Bąk z Rzeczycy. Pogrzeb w poniedziałek 15 marca o godz. 1200 Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.