piątek, 29, marzec 2024 03:00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (21 lutego 2021 r.)

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21 lutego 2021 r.

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.1600. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Sumie gorzkie żale. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

3. Już dziś informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w Drugą Niedzielę Wielkiego Postu, które poprowadzi ks. dr Marek Dziewiecki. Tematem naszych rekolekcji będzie „Receptą dla małżeństwa i rodziny: MIŁOŚĆ I CZUŁOŚĆ”. W niedzielę rekolekcyjną Msze św. z naukami o godz. 700 – 900 – 1130 – 1800. Po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie z małżeństwami na temat: „Jak kochać po ślubie”. W poniedziałek i we wtorek Msze św. z naukami o godz. 900 – 1130 i 1800. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie z młodzieżą i z narzeczonymi na temat „ Miłość i jej karykatury”. Msze św. rekolekcyjne o godz. 1800 i spotkania w niedzielę i w poniedziałek będą transmitowane na żywo. Bądźmy dobrymi apostołami i podzielmy się tą informacją z sąsiadami, przyjaciółmi, znajomymi. Niech to będzie dla każdego z nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw. Program rekolekcji w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.

4. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

5. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” Jest nowe wydanie miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

6. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 900 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

7. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

• Dawid Zawada, kawaler z Brzozowa, parafia tutejsza i Martyna Zarychta, panna z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa z Łodzi.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.