Ostatni tydzień1986

piątek, 29, marzec 2024 13:18

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (4 października 2020 r.)

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
4 października 2020 r.

1. Dziś w naszej Parafii Uroczystość I Komunii świętej o godz. 1130. Prosimy, aby na Sumę przyszły tylko osoby związane z uroczystością. Jutro Biały Poniedziałek o godz. 1600 Msza święta z poświęceniem pamiątek I Komunijnych.

2. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 1600 Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

3. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

4. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.

5. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, tym bardziej zapraszam na wspólnotową modlitwę do naszego kościoła o godz. 1600.

6. Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.

7. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy przygotowania klas III do I Komunii Świętej. Spotkania dzieci i rodziców będą się odbywały w każdą drugą niedziele miesiąca o godz. 900.

9. Proszę o zainteresowanie się prasą katolicką. Są bieżące wydania tygodników „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i nowy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”. Jest do nabycia kalendarz diecezjalny na 2021 rok.

10. W odpowiedzi na apel Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji dzisiaj 4 października przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na wsparcie potrzebujących uchodźców na wyspie Lesbos, których dotknęła tragedia pożaru.

11. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne.

12. Proszę parafian z Zawad o dekoracje ołtarzy na przyszłą niedziele.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego i opieki Madonny Rzeczyckiej.

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mariana Grzyba lat 60 z Gliny. Zmarł +Ignacy Sputowski lat 66 z Sadykierza. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 1300. Prośmy Boga o miłosierdzie i łaskę nieba dla naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.