sobota, 20, kwiecień 2024 07:18

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (27 września 2020 r.)

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
27 września 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

2. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

3. W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.

4. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 1600. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej o godzinie : 700 – 900 i 1600. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną. Zapraszam na Mszę Świętą, pierwszosobotnie nabożeństwo i różaniec o godz. 1800.

6. W sobotę 3 września o godz. 900 spowiedź dzieci i próba przed uroczystością I Komunii świętej.

7. I Komunia święta w niedzielę 4 października o godz. 1130.
Prosimy, aby na Sumę przyszły tylko osoby związane z uroczystością.

8. Zapowiedź przedślubna:

• Mateusz Marek Karliński z parafii św. Wojciecha w Ujeździe i Wioleta Walentyna Ceran z Luboczy parafia Rzeczyca.

9. Proszę o zainteresowanie się prasą katolicką. Są bieżące wydania tygodników „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i nowy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”. Jest do nabycia kalendarz diecezjalny na 2021 rok.

10. W odpowiedzi na apel Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji 4 października będzie zbiórka ofiar do puszek na wsparcie potrzebujących uchodźców na wyspie Lesbos, których dotknęła tragedia pożaru.

11. W czwartek po różańcu planujemy sprzątanie kościoła przed uroczystością I Komunii Świętej. Prosimy mamy o kontakt z Panią Grażyną.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Doroty Dziedzic. Zmarł śp. Marian Grzyb lat 60 z Gliny. Pogrzeb we wtorek o godz. 1400. Prośmy Boga o miłosierdzie i łaskę nieba dla naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.