piątek, 29, marzec 2024 00:14

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (30 sierpnia 2020 r.)

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
30 sierpnia 2020 r.

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem. Msza święta dla dzieci, młodzieży, rodziców o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym w niedzielę 6 września o godz. 1130.

2. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

3. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

4. W środę o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów.

6. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. w naszym kościele w godzinach: 700 – 900 i 1800. Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godz.800. Niech to będzie okazja do oddania codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej niebieskiej Matce.

7. W sobotę 5 września o godz. 1800 w sali katechetycznej początek nauk przedślubnych. Zapisy w dniu rozpoczęcia spotkań.

8. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje oraz bieżące utrzymanie naszego kościoła.

9. Parafianom z Ameryki i Sadykierza strona szkoły dziękuję za dekoracje ołtarzy, a na najbliższą niedzielą proszę drugą część Sadykierza.

10. Zapowiedź przedślubna:

• Bartosz Łukasz Karwat z Sadykierza, parafia Rzeczyca i Anna Milczarek z parafii w Boguszycach.
  • Konrad Muszyński z Sadykierza, parafia Rzeczyca i Ewelina Tazbir z parafii św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim.
  • Łukasz Kamil Pardej z Rzeczycy i Monika Maria Sangórska z Jeziorca, parafia Łęgonice.
  • Dariusz Patryk Ostrowski z parafii św. Stanisława Biskupa w Warszawie i Dominika Bors z Rzeczycy.

11. Proszę o zainteresowanie się prasą katolicką. Są bieżące wydania tygodników „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięcznik dla dzieci ”Mały Gość".

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. +Jadwigi Sitarz z Bobrowca i śp. + Krzysztofa Maciejewskiego z Rzeczycy. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.