piątek, 29, marzec 2024 09:10

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (3 maja 2020 r.)

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
Niedziela Dobrego Pasterza
3 maja 2020
1.
Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

2. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich.

3. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
Msza święta w intencji Ojczyzny i Strażaków dzisiaj o godz. 900. Msza święta i poświęcenie nowego krzyża w Brzozowie o godz. 1800.

4. W tym tygodniu przypadają kolejne święta. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać powołanych do pracy w Kościele, zwłaszcza że w tym tygodniu trwają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

5. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

6. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 1800. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

8. Jeszcze raz informujemy, że I Komunia Święta nie odbędzie się w planowanym terminie 7 czerwca. W związku z tym rodzi się pytanie kiedy odbędzie się Uroczystość ? - Jak dzieci wrócą do szkoły i z kościołów będzie zniesiony limit wiernych, wówczas podamy nowy termin. Podobnie bierzmowanie zostaje przeniesione na czas po wakacjach. Wszystko zależy od tego, kiedy skończy się pandemia i wrócimy do normalności.

9. W kościołach obowiązują nowe limity według powierzchni użytkowej kościoła. W naszej świątyni może przebywać na jednej Mszy św. 30 osób, a na placu przed świątynią obowiązuje zasada odstępu dwóch metrów.

10. Przypominam również o obowiązku noszenia masek zakrywających nos i usta. Przepis ten dotyczy również osób przebywających w Kościele.

11. Wielkie dzięki za wszystkie ofiary, które są składane osobiście bądź na konto parafialne na utrzymanie naszego Kościoła. Dzisiaj taca na Seminarium Duchowne.

12. Zapowiedzi:

• Mateusz Jan Bojdo z parafii tutejszej i Katarzyna Polus z parafii w Spale.
  • Jarosław Lewandowski i Katarzyna Dziubińska, oboje z Rzeczycy.

13. W minionym tygodniu zmarła ś. p. Helena Baran z Grotowic. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.