piątek, 29, marzec 2024 16:37

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (13 października 2019 r.)

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
13 października 2019 r.

W diecezji łowickiej Uroczystość błogosławionego Honorata Koźmińskiego, głównego Patrona diecezji.

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do puszek dla fundacji. W diecezji łowickiej Uroczystość błogosławionego Honorata Koźmińskiego, głównego Patrona diecezji.

2. Msza święta i nauka dla dzieci I Komunijnych dzisiaj o godz. 900.

3. Uroczysta Msza święta dziękczynna z okazji Jubileuszu 50- lecia Małżeństwa siedmiu par z terenu naszej Gminy dzisiaj o godz. 1130. Podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

4. Nabożeństwo Fatimskie z procesją światła po Mszy świętej o godz. 1800.

5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 1600. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.
Po Mszy św. o godz. 900 spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

8. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

9. Zbliża się miesiąc listopad i Uroczystość Wszystkich Świętych. Na stoliku leżą karteczki do wpisywania zmarłych do modlitwy wypominkowej. Zachęcam do uprzątania grobów, aby nie czekać z porządkami do ostatniej chwili.

10. Od dzisiejszej niedzieli są do nabycia znicze Caritas po 3 zł. Kupując taki znicz pomagamy tym, którzy potrzebują naszej pomocy.

11. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

12. W przyszłą niedzielę ofiary na inwestycje parafialne.

13. Uroczysta promocja płyty „Rzeczycka Schola chwali śpiewem Boga” w niedzielę 27 pażdziernika podczas Mszy świętej o godz. 900.

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb ś. p. Piotra Siedleckiego lat 80. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.