czwartek, 18, kwiecień 2024 06:18

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (8 września 2019 r.)

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
8 września 2019 r.

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu. 8 września wspominamy ze czcią i wdzięcznością narodziny Matki Bożej. Święto to pobudza nas w szczególny sposób do dziękczynienia za ten wielki dar Bożej Miłości. Zgodnie ze zwyczajem dzisiaj podczas Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.1800.

4. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w piątek 13 września o godz. 1800.

5. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz.700- 730- 900-1600.

6. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Spotkania formacyjne dzieci I komunijnych w drugie niedziele miesiąca, a kandydatów do bierzmowania w trzecie niedziele, poczynając od października.

7. Od jutra nowy porządek godzin otwarcia biura parafialnego.

8. Zapowiedź przedślubna:

• Cezary Stolarski z Sadykierza par. Rzeczyca i Monika Stańczy z par. św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej.
  • Rafał Kobacki z Zawad i Natalia Gołębiewska z Krzemienicy.

9. Dziękuję za ofiary na pokrycie kosztów renowacji zabytkowej figury Rzeczyckiej Madonny. W przyszła niedzielę taca inwestycyjna.

10. Parafianom z ul. Tomaszowskiej, Zachodniej, Polnej, Akacjowej dziękuję za piękne kwiaty na ołtarze. Na przyszłą niedzielę proszę o kwiaty parafian z ul. Niskiej, Hubala i Słonecznej.

11. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś. p. Tadeusza Bojdo lat 76 z Bobrowca. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 1300. Wieczny odpoczynek…