Ostatni tydzień2017

piątek, 29, marzec 2024 14:08

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (25 czerwca 2017 r.)

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
25 czerwca 2017 r.

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.

2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

3. W środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz. 1800 wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Kościoła. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

4. W samą czwartkową uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godz. 700 – 900 i 1800.

5. Zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

6. W pierwszą sobotę miesiąca lipca o godz. 700 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi.

7. W niedzielę 2 lipca po Sumie nabożeństwo Eucharystyczne i procesja.

8. Zachęcam do nabycia katolickiej prasy: tygodnika „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

9. Zapowiedzi:

• Paweł Mariusz Wójciak z parafii tutejszej i Małgorzata Iwona Pecyna z par. Lubochnia.
  • Paweł Krzysztof Jędrzejczyk z par. Lubania i Paulina Jadczak z parafii tut.
  • Michał Dąbrowski z Rzeczycy i Kamila Pasich z par. Gołaczewy.

10. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na wyjątkowy koncert Mietka Szcześniaka z zespołem dzisiaj o godz. 1800. Wstęp wolny!

11. Z okazji 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie z naszej parafii została zorganizowana pielgrzymka do Portugalii i do Grobu Św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela w Hiszpanii w dniach 28 czerwca - 5 lipca . Zbiórka uczestników pielgrzymki w dniu odlotu o godz. 945 przed kościołem. Wspólnie udamy się na lotnisko.

12. Dziękuję parafianom z Brzozowa za podarowanie pięknych kwiatów do dekoracji ołtarzy w kościele. Na najbliższą niedzielę proszę Grotowice.

13. Władza diecezjalna łowicka zwolniła ks. Krzysztofa Knycha z urzędu wikariusza w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy i mianowała administratorem parafii Przemienienia Pańskiego w Kurdwanowie, dekanat Sochaczew-Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy bardzo księdzu Krzysztofowi za 4-letnią posługę duszpasterską w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego i owocnej służby na nowej parafii. Nowym wikariuszem naszej parafii został mianowany ks. Marcin Koralewski z parafii
pw. św. Jakuba Apostoła w Głownie, którego serdecznie witamy.

14. Zmarła ś. p. Jadwiga Socha l. 84 z Sadykierza. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 1500. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.