czwartek, 28, marzec 2024 10:14

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (21 maja 2017 r.)

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
21 maja 2017 r.

1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

2. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

3. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.

4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

5. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.

6. Zachęcam do nabycia katolickiej prasy: tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość Niedzielny”.

7. Przygotowania do I Komunii świętej w poniedziałek, środę , czwartek i piątek o godz. 1600. Uroczystość I Komunii świętej 4 czerwca o godz. 1130.

8. Zapowiedź przedślubna:

• Bartłomiej Szczepan Świderek z Brzozowa, parafia tutejsza i Aleksandra Wójciak z parafii Lubochnia.

Jeżeli ktoś zna przeszkody, dla których małżeństwo nie mogłoby być ważnie zawarte proszony jest o powiadomienie Parafii.

9. IV Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet „W szkole u Miriam” 27 maja w Szymanowie w Sanktuarium Pani Jazłowieckiej. W programie część modlitewno-wykładowa, Eucharystia, Nabożeństwo Zawierzenia, Różańcowe i koncert artystki Antoniny Krzysztoń. Zapraszają organizatorzy: Gość Niedzielny, Siostry Apostolinki, Niepokalanki, klasztor Niepokalanów. Szczegóły na: lowicz.gosc.pl

10. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 nauka dla kandydatów do bierzmowania. Egzamin kandydatów w sobotę 27 maja o godz. 10.Uroczystość bierzmowania 16 czerwca o godz. 1800.

11. Msza św. w Kawęczynie dzisiaj o godz. 1800.

12. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na KUL (Katolicki Uniwersytet Lubelski).

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie (wspomnienie obowiązkowe).