wtorek, 16, kwiecień 2024 16:11

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (14 maja 2017 r.)

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
14 maja 2017 r.

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 1800. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

3. Dzisiejsza niedziela przykrywa święto św. Macieja Apostoła (obchodzone 14 maja), wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Pana Boga dla braci.

4. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

5. Wczoraj 13 maja, w liturgii wspominaliśmy Matkę Bożą Fatimską w 100. Rocznicę Objawień, oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Nabożeństwie Fatimskim.

6. Zachęcam do nabycia katolickiej prasy: tygodnika „Niedziela” i „Gościa Niedzielnego”.

7. Przygotowania do uroczystości Komunii świętej od niedzieli 14 maja godz. 900. Nauki w kościele w środę, czwartek i piątek o godz. 1600. Uroczystość I Komunii świętej 4 czerwca o godz. 1130.

8. Zapowiedź przedślubna:

• Adrian Mateusz Świderek z Brzozowa, parafia Rzeczyca i Anna Sipak z Chociwia parafia Krzemienica.
  • Sławomir Baran z Rzeczycy i Aleksandra Wyszyńska z parafii Komarówka Podlaska.

Jeżeli ktoś zna przeszkody, dla których małżeństwo nie mogłoby być ważnie zawarte proszony jest o powiadomienie Parafii.

9. Cieszymy się z pierwszej rocznicy powstania w Rzeczycy 3 Drużyny Harcerskiej „Vici”. Niech harcerskie ideały motywują Was do osobistego rozwoju oraz do dalszej pracy dla dobra Ojczyzny. Życzę Wam, abyście odkrywali szczęście jakie niesie ze sobą otwarcie się na drugiego człowieka. Mam nadzieję, że pełniona przez Was służba przyniesie Wam wiele satysfakcji, a wasze plany i marzenia spełnią się nadając kolorów waszej młodości na harcerskiej drodze.

10. IV Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet „W szkole u Miriam” 27 maja w Szymanowie w Sanktuarium Pani Jazłowieckiej. W programie część modlitewno-wykładowa, Eucharystia, Nabożeństwo Zawierzenia, Różańcowe i koncert artystki Antoniny Krzysztoń. Zapraszają organizatorzy: Gość Niedzielny, Siostry Apostolinki, Niepokalanki, klasztor Niepokalanów. Szczegóły na: lowicz.gosc.pl

11. Zmarła ś. p. Jadwiga Przyborek z Brzezin. Pogrzeb we wtorek 16 maja o godz. 1000. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.