czwartek, 18, kwiecień 2024 14:29

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (22 stycznia 2017 r.)

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
22 stycznia 2017 r.

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższą środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Tak bardzo pragnie jej sam Pan Jezus, a często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

3. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

4. Jest jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W czwartek, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

5. W tym tygodniu w naszej parafii zakończymy wizyty duszpasterskie zwane kolędą.
Porządek kolędy: od godz. 900.

• poniedziałek 23 stycznia ul. Graniczna.

ul. Leśna i część Łęgu.

• wtorek 24 stycznia            Sadykierz Ameryka i domy na strugą.
  • środa 25 stycznia             Sadykierz strona Szkoły.
  • czwartek 26 stycznia       Sadykierz prawa strona.
  • piątek 20 stycznia            Zawady.

6. Dziękujemy za ofiary składane podczas kolędy na inwestycje parafialne.

7. Dzisiaj o godz. 900 Msze św. w naszym kościele odprawi ks. Biskup Józef Zawitkowski.

8. Organizujemy wyjazd autokarem w dniu 4 lutego (sobota) do Teatru „Imka” w Warszawie na spektakl „Opis obyczajów III” według rzeczyckiego proboszcza ks. Jędrzeja Kitowicza. Wyjazd z Rzeczycy o godz. 1615 (przy kościele).

9. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” z wyjątkową płytą najsłynniejszego tenora świata Andrea Bocelli. i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” z urodzinową niespodzianką w środku.

10. Niech Dobry Bóg otacza Was swoim Błogosławieństwem, Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.

11. Wczoraj odbył się pogrzeb ś.p. Józefa Furmana z Rzeczycy. We wtorek o godz. 1200 pogrzeb ś.p. Józefy Kośka l. 94 z Brzegu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.