piątek, 19, kwiecień 2024 06:46

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (15 stycznia 2017 r.)

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
15 stycznia 2017 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.

2. W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już we wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

3. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

4. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

5. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru.

6. Porządek kolędy w tym tygodniu:

• poniedziałek 16 stycznia  od godz. 9.00 ul. Długa

ul. Piaskowa

• wtorek 17 stycznia            od godz. 9.00 Lubocz nad strugą
  • środa 18 stycznia              od godz. 9.00 Lubocz
  • czwartek 19  stycznia       od godz. 9.00 ul. Lipowa
  • piątek  20 stycznia            od godz. 9.00  Glina
  • sobota  21  stycznia            od godz. 9.00  ul. Zachodnia, Akacjowa, Polna

7. Dziękujemy za ofiary składane podczas kolędy na inwestycje parafialne.

8. W niedzielę 22 stycznia o godz. 9.00 Msze św. w naszym kościele odprawi ks. Biskup Józef Zawitkowski.

9. Organizujemy wyjazd autokarem w dniu 4 lutego ( sobota) do Teatru „Imka” w Warszawie na spektakl „Opis obyczajów III” według rzeczyckiego proboszcza ks. Jędrzeja Kitowicza.

10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

11. Niech Dobry Bóg otacza Was swoim Błogosławieństwem, Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.

12. Wczoraj odbył się pogrzeb ś.p. Józefa Warczyka z par. M.B. Nieustającej Pomocy w Tomaszowie Mazowieckim Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.