sobota, 20, kwiecień 2024 14:00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (20 listopada 2016 r.)

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
20 listopada 2016 r.

1. Dzisiejsza uroczystość, ustanowiona przed ponad 90 laty encykliką papieża Piusa XI stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Uwielbiamy i składamy dzięki za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Jego uroczysta proklamacja odbyła się wczoraj w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

2. Dzisiaj kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Jest za co dziękować. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

3. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian.

4. We wtorek natomiast przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej.

5. W środę 23 listopada rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje i 40 godzinne nabożeństwo. W piątek Odpust Patronki Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W ciągu tych dni Msze św. o godz. 900 -1130 i 1800. Rekolekcje przeprowadzi ks. Ryszard Górowski, Marianin, były misjonarz w Rwandzie i Kamerunie, obecnie Postulator Generalny Misji w Rzymie. Na Sumę odpustową zapraszamy Chór, Asystę, KŻR, wszystkich parafian i Gości. Mieszkańców Łęgu proszę o przygotowanie procesji z darami ołtarza.

6. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie za naszych bliskich i drogich nam zmarłych. Przed Mszą Świętą o godz. 900 i 1130 modlitwie polecamy Bożemu miłosierdziu zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych.

7. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury katolickiej prasy: „Małego Gościa Niedzielnego” z roratnim lampionem do zmontowania, „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

10. Nauka dla narzeczonych w sobotę 26 listopada o godz. 1800.

11. Dzisiaj taca na Seminarium Duchowne.

12. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii.

13. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.