Ostatni tydzień2006

piątek, 19, kwiecień 2024 21:36

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (16 października 2016 r.)

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
16 października 2016 r.

1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Wierność modlitwie różańcowej − przesuwaniu paciorków i powtarzaniu tych samych zdań może nam dopomóc, by nasza modlitwa charakteryzowała się wymienionymi przymiotnikami, bo „modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy każdego wieczoru o godz. 1600 na wspólne różańcowe nabożeństwa.

2. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka. W sposób szczególny uczynimy to w czasie dzisiejszego nabożeństwa różańcowego, którego rozważania będą osnute wokół myśli Świętego Jana Pawła II.

3. We wtorek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, na modlitwę różańcową zapraszamy mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy i pielęgniarki z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.

4. W sobotę, 22 października Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. Sobotnie rozważania różańcowe, tak jak i te dzisiejsze, będą oparte o myśli naszego wielkiego Rodaka.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

6. Dzisiaj o godz. 900 Msza św. i spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania. Dzisiaj nie ma Mszy św. W Luboczy.

7. Nasz ministrant Tomek dzisiaj otrzyma w Łowiczu z rąk biskupa łowickiego promocję do posługi Lektora – czytającego Pismo Święte.

8. W niedzielę 23 października na Sumie o godz. 1130 Gminna Uroczystość Jubileuszu 50-lecia sakramentu małżeństwa.

9. Nauki dla narzeczonych rozpoczniemy w sobotę 12 listopada o godz. 1800. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.

10. Organizujemy z Marianum Travel pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii w 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Termin pielgrzymki: 28 czerwiec do 5 lipca 2017 roku. Szczegółowe Informacje i zapisy u proboszcza. Program i plakat w gablocie i na stronie internetowej i FB parafii. Osoby, które są już zdecydowane proszę o dostarczenie karty zgłoszenia i dokonanie I wpłaty zaliczki do środy.

11. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli” i  „Gościa Niedzielnego” i nabycia Diecezjalnego Kalendarza na rok 2017 (5 zł.).
Rozprowadzamy znicze Caritas (3 zł.).

12. Od dziś przyjmujemy wypominki. Proponuje, aby ułatwić sobie sposób przyjmowania wypominek, przygotować kartkę wyraźnie zaznaczając Imiona i Nazwiska osób, za które się będziemy modlić, z jakiej miejscowości i czy jednorazowo będziemy czytać na cmentarzu czy cały rok przed niedzielnymi Mszami. Miesiąc październik to tradycyjnie miesiąc przygotowania i sprzątania naszych grobów. Proszę o to abyście Państwo zwracali uwagę na tych którzy zapominają gdzie są kontenery na śmieci.

13. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie. W modlitwach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych parafianach, o +Wojciechu Tracz, którego pogrzeb odbył się we wtorek.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 X – św. Ignacy Antiocheński, sławny męczennik, drugi po św. Piotrze biskup Antiochii Syryjskiej, autor kilku listów, w których wyłożył naukę o Chrystusie, Kościele i życiu chrześcijańskim;
  • 18 X – św. Łukasz, Ewangelista, uczeń i towarzysz św. Pawła Apostoła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, w których opisał życie pierwotnego Kościoła;
  • 19 X – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik, którego biografia i działalność duszpasterska jest wielu z nas dobrze znana, a której charakterystycznym rysem było przypominanie i realizowanie myśli z Listu do Rzymian: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!”;
  • 20 X – św. Jan Kanty, najpierw student, a następnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłan odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich, pracowitością i prawdomównością;
  • 21 X – bł. Jakub Strzemię, arcybiskup halicko-lwowski, który odznaczał się wielkim nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej;
  • 22 X – św. Jan Paweł II, papież, którego pontyfikat jest dobrze nam znany i naznaczony duchowością całkowitego powierzenia się Maryi, o czym przypomina jego zawołanie Totus Tuus.