piątek, 19, kwiecień 2024 17:49

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (9 października 2016 r.)

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
9 października 2016 r.

1. Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie.

2. Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Ministranci  naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 1600 a w niedzielę po Sumie.

4. W czwartek, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 1800.

5. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się o godz. 1400 podczas Eucharystii sprawowanej z okazji 40-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy.

6. Nauka dla dzieci i komunijnych dzisiaj po Mszy św. o godz. 900.

7. W przyszłą niedzielę 16 października o godz. 900 Msza św. i spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania.

8. Nasz ministrant Tomek w niedzielę 16 października otrzyma w Łowiczu z rąk biskupa promocję do posługi Lektora.

9. W niedzielę 23 października na Sumie o godz. 1130 Gminna Uroczystość Jubileuszu 50-lecia sakramentu małżeństwa.

10. Nauki dla narzeczonych rozpoczniemy w sobotę 12 listopada o godz. 1800. Prosimy o zgłoszenia.

11. Organizujemy z Marianum Travel pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii w 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Termin pielgrzymki: 28 czerwiec do 5 lipca 2017 roku. Informacje i zapisy u proboszcza do 15 października b.r. Program i plakat w gablocie i na stronie internetowej i FB parafii. Osoby, które są już zdecydowane proszę o dostarczenie karty zgłoszenia i dokonanie I wpłaty.

12. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i nabycia Diecezjalnego Kalendarza na rok 2017. (5 zł.). Rozprowadzamy znicze Caritas (3 zł.).

13. Dziękujemy za ofiary na prace inwestycyjne.

14. Przeżyliśmy błogosławione dni Misji świętych i Nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim którzy w nich uczestniczyli. Dziękuję za wielkie zaangażowanie w przygotowaniach liturgii, dekoracji trasy i kościoła. Mam ufność w Bogu, że to, co za Jego łaską doświadczyliśmy przyczyni się do ożywienia naszej wiary, duchowego umocnienia, jak również pomoże pełniej zrozumieć przesłanie, które Bóg przez Maryję dał człowiekowi. Niech zaowocuje taką postawą każdego z nas, by przejść od słów do czynów, by wypełnić wskazania dane nam przez Matkę, by odmienić otaczający nas świat pogrążający się w grzechu i cierpieniu, by odzyskać wzrok umożliwiający dojrzenie Boga.

15. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych ostatnio parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga. Pogrzeb + Wojciecha Tracza z Grotowic we wtorek o godz. 1430.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 11 X – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II; patron nuncjuszy apostolskich;
  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów z Nowego Miasta, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”, patron diecezji Łowickiej;
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez bł. Pawła VI Doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”.