czwartek, 28, marzec 2024 20:22

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (18 września 2016 r.)

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
18 września 2016 r.

1. „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

3. Rozpoczynamy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców oraz VI Tydzień Wychowania. Pamiętając, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie. W tym tygodniu zapraszamy do wspólnej modlitwy za dzieci i młodzież, za ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. W środę ta intencja będzie towarzyszyć nam w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Organizujemy z Marianum Travel pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii w 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Termin pielgrzymki: 28 czerwiec do 5 lipca 2017 roku. Informacje i zapisy u proboszcza do 15 października b.r. Program i plakat w gablocie i na stronie internetowej parafii.

5. Misje Święte w naszej parafii rozpoczną się już w najbliższą niedziele 25 września i potrwają do Uroczystości Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej 1 i 2 października. Zostały wydrukowane zaproszenia - foldery, które do każdej rodziny dostarczają Sołtysi. Za podjęcie tego trudu serdecznie im dziękuje. Proszę wszystkich Parafian o zaangażowanie w to duchowe dzieło.

6. W pierwszym dniu Misji podczas Mszy Świętych odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy na Mszę św. świece chrzcielne).

O godz. 830 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

O godz. 900 Rozpoczęcie Misji Świętych. Powitanie Misjonarzy i Msza św. z nauką dla wszystkich.

O godz.1130 Msza św. z nauką dla wszystkich.

O godz. 1400 Msza św. z nauką dla wszystkich w Luboczy.

O godz. 1600 Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu (na cmentarz przynosimy znicze).

O godz. 1800 Msza św. z nauką dla wszystkich.

7. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli” „Gościa Niedzielnego”.

8. Dziękujemy za ofiary na prace inwestycyjne.

9. Dziękuję parafianom z ul. Ks. J. Kitowicza, Zacisze, Łąkowa. za podarowanie kwiatów na ołtarze.

10. Zapowiedzi:

• Michał Miedziak z parafii Rzeczyca i Monika Kamila Kozitulska z parafii Czerniewice.
  • Maciej Grzegorz Płocki i Ewelina Karolina Wójciak, oboje z parafii tutejszej.

11. Proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek od godz. 1500.

12. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask.

13. W dniu dzisiejszym w diecezji łowickiej po wszystkich Mszach świętych przeprowadzana jest zbiórka ofiar pieniężnych do puszek na rzecz poszkodowanych w skutek trzęsienia ziemi we Włoszech.
Obok duchowej jedności i modlitewnego wsparcia chcemy okazać materialną pomoc osobom, które ucierpiały w wyniku kataklizmu. Ponadto świadomość, że podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, nasi Diecezjanie gościli w swoich domach część osób z rejonów dotkniętych trzęsieniem ziemi, skłania nas do tego konkretnego gestu miłosierdzia.

14. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla +Józefa Bąka z ul. Zielonej i +Kazimierza Tracza z Grotowic, naszych ostatnio zmarłych parafian. Pogrzeb +Kazimierza Tracza w poniedziałek o godz. 1330.