wtorek, 23, kwiecień 2024 16:50

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (14 sierpnia 2016 r.)

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
14 sierpnia 2016 r.

1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

3. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.  Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

6.  Dziękujemy za ofiary  na prace inwestycyjne.

7. We wtorek gościliśmy w naszej Parafii 36. Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną na Jasną Górę. Wszystkim którzy wyszli im na spotkanie z życzliwością, posiłkami składam serdeczne podziękowanie.

8. Zapowiedź :

• Dawid Adam Grzyb i Dominika Katarzyna Rosłaniec, oboje z Gliny, parafia tutejsza.
  • Dominik Grot z Rzeczycy i Beata Gromek z Annopola, parafia Czerniewice
  • Krzysztof Matuszewski z parafii św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim i Monika Paprocka z parafii Rzeczyca.

9. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu;
  • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit;
  • 20 VIII – św. Bernard z Clairvaux, człowiek wielkiej wiedzy, modlitwy i kontemplacji; potrafił łączyć aktywne życie z kontemplacją i mistyką; zasłynął również jako autor wielu pism teologicznych i ascetycznych.