sobota, 20, kwiecień 2024 07:36

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (12 czerwca 2016 r.)

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
12 czerwca 2016 r.

1. Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii przedstawia ten przymiot Pana Boga, m.in. we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie spowiedzi świętej, do którego można przystąpić przed i w czasie każdej Mszy Świętej.

2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00.

3. Jutro, z okazji 13. dnia miesiąca, wspólna modlitwa za wstawiennictwem Pani Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie z procesją o godz. 19.00.

4. W niedzielę 5 czerwca papież Franciszek kanonizował naszego rodaka bł. Stanisława Papczyńskiego, który związany jest z naszą parafią. Na tę uroczystość z naszej Parafii do Watykanu razem z ks. proboszczem udały się dwie grupy pielgrzymów.

5. Wczoraj o godz. 18.00 pod przewodnictwem Biskupa Łowickiego Andrzeja Dziuby obchodziliśmy Uroczystość Jubileuszową 125 rocznicy konsekracji naszego kościoła. Patrząc na piękną świątynię, którą nasi poprzednicy, co warto podkreślić wznieśli w rok, wracamy do źródła, którym była wiara naszych ojców. To ona była impulsem do uczynienia z tego miejsca domu Bogu poświęconego. Dziękuję Wojewodzie Łódzkiemu, Władzom Gminy Rzeczyca, Dyrekcjom i Pracownikom Szkół, Braciom Strażakom, młodzieży, dzieciom, Liturgicznej Służby Ołtarza, Orkiestrze Gminnej, Chórowi Parafialnemu i Scholi Dziecięcej. Mieszkańcom Sadykierza dziękuję za przygotowanie procesji z darami, a Zawadom za piękne dekoracje kwiatowe.

6. Nasze dziękczynienie za Jubileusz 1050 Chrztu Polski i Jubileusz 125 Konsekracji kościoła zakończymy w najbliższą niedzielę 19 czerwca o godz. 18.00 wyjątkowym koncertem pieśni religijnych w wykonaniu znakomitych Artystów: Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza i Strzyżowskiego Chóru pod dyr. prof. Grzegorza Oliwy. Zapraszamy wszystkich Parafian, Patronów , Sponsorów i Przyjaciół Parafii. Wstęp wolny.

7. Zapowiedź przedślubna :

• Mateusz Włodzimierz Kłoda z Łęgu parafia Rzeczyca i Dominika Joanna Frączak z par. NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim.
  • Radosław Maciej Chaber z Rzeczycy i Ewelina Agnieszka Bąk z Liciążnej, parafia Inowłódz.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na nowe ogrodzenie cmentarza Na najbliższą niedzielę proszę parafian z Kawęczyna o dekoracje ołtarzy.

9. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych wydań prasy katolickiej tygodników Niedziela i Gość Niedzielny. W Gościu możemy przeczytać artykuł dotyczący naszej Parafii „ Niezwykły gest”. A w Małym Gościu plakat Euro 2016 oraz pocztówka do wysłania do papieża Franciszka.

10. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu. Zmarli + Zofia Kobacka, Janina Mejer, Janusz Warchoń, Stanisław Filicha .

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 VI – św. Antoni z Padwy, choć w ludowej tradycji czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych;
  • 14 VI – bł. Michał Kozal, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę współwięźniom w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau;
  • 15 VI – bł. Jolanta, wzorowa żona i matka, fundatorka wielu franciszkańskich klasztorów, w końcu przykładna klaryska z Sącza i Gniezna, która zmarła w opinii świętości, a jej grób szybko stał się celem pielgrzymek;
  • 17 VI – św. Brat Albert Chmielowski, który w krakowskim nędzarzu zobaczył przede wszystkim potrzebującego człowieka.