czwartek, 28, marzec 2024 18:45

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (15 maja 2016 r.)

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
15 maja 2016 r.

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz. 18.00 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym.

3. W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi uroczyście potwierdzonemu przez bł. papieża Pawła VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 r. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 7.00-9.00 i 18.00.

4. W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Msze Święte o godz.7.00-7.30 i 18.00.

5. W kolejny czwartek przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uprzejmie prosimy o podjęcie trudu przygotowania dekoracji ołtarzy: przy Ośrodku Zdrowia mieszkańcy ulic: Długiej, Piaskowej i Nowej; przy straży członków OSP i ich rodziny, w parku: mieszkańcy ulic: Mazowieckiej, Zielonej i Lipowej; przy kościele: mieszkańcy ulic: Niskiej, Hubala i Słonecznej.

6. Spowiedź i nauka dla dzieci, które obchodzą Rocznicę I Komunii Świętej 27 maja o godz. 10.00

7. Uroczystość Prymicji Kapłańskich ks. Michała Zbrojkiewicza, Pallotyna z Ołtarzewa w najbliższą niedzielę 22 maja o godz. 11.30.

8. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej w niedzielę 29 maja o godz. 11.30.

9. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na nowe ogrodzenie cmentarza i nową figurę Matki Bożej Fatimskiej.

11. Dziękuje rodzicom i młodzieży , która wczoraj przystąpiła do bierzmowania za dekoracje ołtarzy kwiatami. W tym tygodniu proszę o kwiaty na ołtarze wiernych z Brzozowa.

12. W piątek przypadała 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Odprawiliśmy Nabożeństwo Fatimskie. Następne będziemy odprawiać 13-ego dnia każdego miesiąca do października 2016 roku włącznie. Dziękuję wszystkim obecnym za wspólną modlitwę, a szczególnie naszemu chórowi parafialnemu pod kierownictwem pana Zbigniewa Laskowskiego za przygotowanie pięknych pieśni.

13. Dzisiaj taca przeznaczona na Światowe Dni Młodych w Krakowie. W ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze wyniosły: zł. 359,54

14. Zapowiedź przedślubna :

• Damian Kałamajski z Luboczy, parafia Rzeczyca i Justyna Ostalska z par. Najświętszej Eucharystii w Łodzi.
  • Piotr Burchart z Rzeczycy i Monika Gwóźdź z Gliny, par. tutejsza.
  • Paweł Glicner z par. NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim i Edyta Klimczak z Zawad, parafia tutejsza.
  • Piotr Włodarski z Lipia, par. Krzemienica i Magdalena Dzikowska z Grotowic, parafia tutejsza.

15. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Zofią i wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłą +Rozalię Sołtysiak polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 16 V – św. Andrzej Bobola, jezuicki kapłan, wspaniały duszpasterz, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla której złożył swoje życie w ofierze; patron naszej Ojczyzny.