środa, 24, kwiecień 2024 13:51

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (27 marca 2016 r.)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
27 marca 2016 r.

1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

2. Dziś Msze Święte o godz. 7.00 – 9.00 i 11.30.

3. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

5. Zachęcamy do lektury świątecznych tygodników katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”. W „Gościu Niedzielnym znajdziemy dwa artykuły dotyczące naszej Parafii, a konkretnie artystek ludowych: „Jak w przedsionku nieba” i „Twardziel w białym habicie” o Luboczy i błogosławionym Stanisławie Papczyńskim.

6. Podczas paschalnej oktawy będziemy przeżywać czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata. Msze św. w piątek o godz. 7.00 - 9.00 i 18.00.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia.

8. Ze względu na ścisłe powiązania życia błogosławionego Ojca Stanisława Papczyńskiego z naszą Parafią organizujemy autokarową pielgrzymkę na uroczystość jego kanonizacji w Rzymie, połączoną ze nawiedzeniem Padwy, Asyżu, Loreto, Manopello, San Marino. Termin pielgrzymki 3-9 czerwca. Szczegółowe informacje na afiszach, na stronie internetowej parafii i profilu społecznościowym Facebook.

9. Z powodu kanonizacji Stanisława Papczyńskiego i ogłoszonego przez Diecezje czasu Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej jesteśmy zmuszeni przesunąć planowany czas misji parafialnych z czerwca na nowy termin. Odbędą się w dniach 25 września do 2 października i będą połączone z peregrynacją Obrazu Jasnogórskiego w naszym kościele. Misje poprowadzą Księża Marianie.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta życzymy obfitości Bożych darów i Jego łaski. Pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego! „Nie bójcie się!” – słowa, które w poranek wielkanocny usłyszały niewiasty, dziś skierowane są do nas. Są wezwaniem do porzucenia lęku i bojaźni oraz podjęcia misji apostołowania, że Jezus żyje i działa wśród nas. On sam będzie nas w tym dziele wspierał swoim błogosławieństwem.

11. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

12. Zmarł + Tadeusz Gruda l. 69. Z Rzeczycy. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.