Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe Fundacji:

Bank PKO SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

 

2023 IX-XII dawna organistówka,
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego oraz logotypu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza - prace budowlano-wykończeniowe przy organistówce - etap II

 • koszt zadania 188.583,19 zł
 • dofinansowanie z MKiDN 150.000,00 zł

23.08.2023 r.


 

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

 • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
 • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza – prace budowlano -wykończeniowe przy organistówce:

 • wykonanie ścianek działowych wraz z izolacjami cieplnymi, przeciwwilgociowymi i przeciwdźwiękowymi,
 • montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia,
 • montaż instalacji wentylacji.

Dofinansowano w kwocie 190.000,00 zł. (słownie sto dziewięćdziesiąt tysięcy zł.) ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Umowa z dnia 21.07.2022 r.


Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

9.png7.png4.png9.png5.png2.png
Dzisiaj376
Wczoraj400
Ostatni tydzień1523
Ostatni miesiąc10543
Wszystkie974952

1
odwiedzających na stronie

czwartek, 28, wrzesień 2023 23:24

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (8 sierpnia 2021 r.)

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
8 sierpnia 2021 r.

1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

2. Pielgrzymi WAPM będę w naszej parafii w poniedziałek 9 sierpnia w porze obiadowej. Według informacji organizatorów w Sadykierzu przy szkole będzie odpoczywać około 600 pątników. Podobnie przy kościele w Rzeczycy - ok. 600 osób. Księża, klerycy, bracia, siostry zakonne, służby medyczne i porządkowe na plebanii ok. 80 osób. Podobnie jak w latach ubiegłych prosimy Parafian o przygotowanie dla pielgrzymów posiłku.

3. W piątek 13 sierpnia o godz. 1800 Msza święta i Nabożeństwo Fatimskie z procesją Światła.

4. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.

5. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

6. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego.” W Gościu polecam artykuł „ Św. Stanisław Papczyński – prorok Niepokalanego Poczęcia”. Ofiarę za prasę składamy do puszki na stoliku.

7. Zapowiedzi:

 • Krzysztof Szopa – kaw. z par. tut i Angelika Fastyn – panna z parafii św. Michała Archanioła w Głuchowie.
 • Arkadiusz Zawada – kawaler z parafii tutejszej i Karolina Karwat – panna z parafii św. Jakuba Apostoła w Krzemienicy.
 • Kacper Świderek – kawaler z parafii tutejszej i Karolina Kołacz – panna z parafii św. Wojciecha w Białej Rawskiej.
 • Przemysław Marcin Bojdo- kawaler z Bobrowca i Karolina Beata Cała, panna z Kawęczyna, oboje parafia tutejsza.

8. Trwa akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzysk surowców pozwala wspierać misyjne projekty Kościoła. Sprzęt można składać jak co roku przy budynkach gospodarczych parafii do 24 sierpnia, tego dnia o godzinie 1200 nastąpi odbiór elektrośmieci.

9. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty. Na najbliższą niedzielę prosimy o dekoracje kościoła parafian z Kawęczyna.

10. Dziękujemy Panu Piotrowi Ogórek z ul. Zielonej w Rzeczycy za bezinteresowne odnowienie i naprawę sześciu ławek ogrodowych przy plebanii.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Danuta Anna Morawska i śp. Zbigniew Bogdanowicz. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2023.  Wszystkie prawa zastrzeżone.