Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

7.png3.png4.png3.png6.png3.png
Dzisiaj135
Wczoraj366
Ostatni tydzień1207
Ostatni miesiąc3521
Wszystkie734363

2
odwiedzających na stronie

czwartek, 09, grudzień 2021 11:43

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (28 marca 2021 r.)

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
28 marca 2021 r.

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania. Msze święte o godz. 700 – 900 i 1130. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej.

2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc.

3. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 1000 w Katedrze Łowickiej będzie sprawowana Msza krzyżma, której będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Dziuba. Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o godz. 1800.

4. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz.1800. Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.

5. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 800 do 2100. Święcenie pokarmów przed kościołem od godz. 800 do 1000. Od godz. 1100 święcenie w terenie według tradycyjnego porządku.

6. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz.2100 Zabierzmy na nią świece.

7. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek po liturgii wieczornej będzie okazja do spowiedzi.

8. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników.

9. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

  • Michał Maciejewski, kawaler i Dominika Domagała, panna, oboje z parafii tut.
  • Mirosław Poterała, kawaler i Zuzanna Nogańska, panna oboje z parafii Sadkowice.
  • Mateusz Górecki kawaler z Rzeczycy i Patrycja Bojanowska , panna z parafii Wolbórz.

10. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone na cele wspólnoty parafialnej i kwiaty do Grobu Pańskiego. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

11. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Michała Galasa, lat 44. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

12. Obchody Wielkiego Tygodnia, kończące się Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego, to dla nas katolików najważniejsze święta. Kolejny już raz będziemy obchodzić je w okolicznościach pandemii. Zwracam się z gorącą prośbą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas uczestnictwa w celebracjach liturgicznych, o przestrzeganie aktualnego limitu uczestników, o zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni. Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w celebracjach, proszę, aby łączyły się duchowo ze wspólnotą parafialną poprzez modlitwę domową i transmisje na żywo na fb parafii. (w Niedzielę Palmową o godz. 900, w Wielki Piątek o godz. 1800, w Wielką Sobotę o godz. 2100, Niedzielę Wielkanocną o godz. 1130.) Wprawdzie biskupi udzielili dyspensy od obowiązku udziału we Mszy św., jednakże trzeba pamiętać, że transmisje nigdy nie zastąpią pełnego uczestnictwa w Eucharystii i przyjmowania sakramentów: „Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” Pozostawienie otwartych kościołów jest rzeczą niezwykle ważną. Wierzę, że dzięki odpowiedzialnej i solidarnej trosce nas wszystkich, przeżyjemy nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego pełni ufności i nadziei.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.