Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza – prace budowlano -wykończeniowe przy organistówce:

  • wykonanie ścianek działowych wraz z izolacjami cieplnymi, przeciwwilgociowymi i przeciwdźwiękowymi,
  • montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia,
  • montaż instalacji wentylacji.

Dofinansowano w kwocie 190.000,00 zł. (słownie sto dziewięćdziesiąt tysięcy zł.) ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Umowa z dnia 21.07.2022 r.


Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

9.png3.png8.png3.png1.png2.png
Dzisiaj207
Wczoraj379
Ostatni tydzień2383
Ostatni miesiąc1292
Wszystkie938312

4
odwiedzających na stronie

niedziela, 04, czerwiec 2023 13:23

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (15 listopada 2020 r.)

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
15 listopada 2020 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym szczególnie teraz w czasie pandemii.

2. W środę tradycyjnie o godz. 1600 gromadzimy się w naszym kościele na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zaraz po niej sprawujemy wieczorną Eucharystię.

3. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

4. W naszym kościele przez cały rok w niedzielę pół godziny przed Mszami o godz. 900 i 1130 polecamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki można jeszcze składać w zakrystii. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich parafian.

5. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.

6. Proszę o zainteresowanie się prasą katolicką. Są bieżące wydania tygodników „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kalendarz diecezjalny.

7. Przypominamy o restrykcjach sanitarnych związanych z pandemią. W naszym kościele może przebywać na jednej mszy do 30 osób. (także w dniu pogrzebu). Prosimy również pamiętać o obowiązku noszenia masek zakrywających nos i usta oraz dezynfekcji rąk. W kruchcie i zakrystii kościoła znajdują się dozowniki.

8. Spotkania w kościele z dziećmi I komunijnymi i kandydatami do bierzmowania zostają zawieszone aż do odwołania.

9. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Seniorach, ludziach chorych i cierpiących oraz o pracownikach służby zdrowia.

10. Dzisiejsze Ofiary będą przeznaczone na zapłacenie rachunku za wywóz śmieci z naszego parafialnego cmentarza z tygodnia przed Wszystkimi Świętymi. (prawie 9 tys. zł za 10 kontenerów).

11. Z racji na sytuację pandemiczną tegoroczne nabożeństwo 40.godzinne w dniach 23 -25 listopada i Uroczystość Odpustową św. Katarzyny Aleksandryjskiej musimy przeżyć w ograniczonej formie, bez udziału rekolekcjonisty i zaproszonych Gości. Szczegółowy plan podamy w przyszłą niedziele.

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Edwarda Milczarka lat 82 z Jeziorca, śp. Julianny Kmita lat 98 z Bobrowca, Jadwigi Kępa lat 72 z Brzozowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2023.  Wszystkie prawa zastrzeżone.