Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza – prace budowlano -wykończeniowe przy organistówce:

  • wykonanie ścianek działowych wraz z izolacjami cieplnymi, przeciwwilgociowymi i przeciwdźwiękowymi,
  • montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia,
  • montaż instalacji wentylacji.

Dofinansowano w kwocie 190.000,00 zł. (słownie sto dziewięćdziesiąt tysięcy zł.) ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Umowa z dnia 21.07.2022 r.


Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

9.png3.png8.png3.png1.png8.png
Dzisiaj213
Wczoraj379
Ostatni tydzień2389
Ostatni miesiąc1298
Wszystkie938318

4
odwiedzających na stronie

niedziela, 04, czerwiec 2023 13:51

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (25 października 2020 r.)

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
25 października 2020 r.

1. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 1600 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.

2. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze święte będą sprawowane o godz. 700 – 900 i 1130 z modlitwami za Zmarłych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Zgodnie z zaleceniami Władzy diecezjalnej wyjątkowo w tym roku ze względu na czas pandemii Mszy Świętej na cmentarzu nie będzie.

4. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy Msze Święte w następujących godzinach 700 – 730 – 900 i 1600. Nie zapominajmy też, że na mocy specjalnej decyzji papieskiej przez cały listopad można uzyskać odpust związany z nawiedzeniem cmentarza, który po odmówieniu modlitw możemy ofiarować za zmarłych.

5. Proszę o zainteresowanie się prasą katolicką. Są bieżące wydania tygodników „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kalendarz diecezjalny.

6. U ministrantów i w zakrystii są do nabycia znicze po 3 zł. Zakupując znicz wspomagamy dzieła charytatywne Caritas.

7. Można zgłaszać imiona zmarłych na modlitwy wypominkowe okresowe i roczne. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki, na których wpisujemy imiona i nazwiska Zmarłych. Wypełnione można składać u księży, w zakrystii, w kancelarii. Nie czekajmy z tym na ostatnią chwilę, bo nie wiadomo czy na cmentarzu będzie możliwe przyjmowanie wypominków w dniu Wszystkich Świętych.

8. Od wczoraj zobowiązani jesteśmy dostosować się do nowych restrykcji sanitarnych związanych z pandemią. W naszym kościele może przebywać na jednej mszy do 65 osób. Przypominamy również o obowiązku noszenia masek zakrywających nos i usta. W kruchcie i zakrystii kościoła znajdują się dozowniki do dezynfekcji rąk.

9. Zapowiedź przedślubna:

  • Paweł Chaber i Marta Białowąs , oboje z parafii Rzeczyca.

10. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ludziach chorych i cierpiących oraz o służbie zdrowia. Modlitwą ogarnijmy ciężko chorego ks. bp. Józefa Zawitkowskiego.

11. Odeszła do Domu Ojca śp. Zofia Szopa z ul. Zielonej w Rzeczycy. Msza święta pogrzebowa w poniedziałek 26 października o godz. 1300. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

12. Słowo Biskupa Łowickiego z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2023.  Wszystkie prawa zastrzeżone.