Wsparcie finansowe z budżetu Powiatu w wysokości 22 717,00 zł  na zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka: odtworzenie zewnętrznych odrzwi i drzwi

Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

sobota, 24, lipiec 2021 04:22

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (20 września 2020 r.)

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
20 września 2020 r.

1. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza. Młodzież i dorosłych zapraszamy do chóru parafialnego.

2. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

3. W liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą przed Mszą Świętą spotykamy się na środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.1800, aby wypraszać potrzebne nam łaski.

4. W sobotę 26 września o godz. 900 nauka dla dzieci przed uroczystością I Komunii świętej.

5. Zapowiedź przedślubna:

• Mateusz Marek Karliński z parafii św. Wojciecha w Ujeździe i Wioleta Walentyna Ceran z Luboczy parafia Rzeczyca.

6. Proszę o zainteresowanie się prasą katolicką. Są bieżące wydania tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” Jest do nabycia kalendarz diecezjalny na 2021 rok.

7. Parafianom z Sadykierza ( prawa strona) dziękujemy za piękne dekoracje ołtarzy.

8. Dzisiejsza niedziela to trzecia miesiąca. Ofiary które składamy na tacę, będą przeznaczone na inwestycje parafialne.

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Władysławy Świderek z Sadykierza i śp. Feliksa Maciejewskiego z Bobrowca. Zmarła śp. Dorota Dziedzic z Zawad. Msza święta pogrzebowa w poniedziałek 21 września 2020 roku godz. 1400. Prośmy Boga o miłosierdzie i łaskę nieba dla naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.