Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

7.png3.png4.png3.png7.png2.png
Dzisiaj144
Wczoraj366
Ostatni tydzień1216
Ostatni miesiąc3530
Wszystkie734372

4
odwiedzających na stronie

czwartek, 09, grudzień 2021 12:37

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (16 sierpnia 2020 r.)

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
16 sierpnia 2020 r.

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia w naszej parafii będziemy radowali się Uroczystością Odpustową. Msze święte o godz. 700 – 900 i 1130 Sumę będzie celebrował i wygłosi kazanie nasz rodak ks. Prałat Piotr Żądło. Zapraszamy Asystę procesyjną, Liturgiczną Służbę Ołtarza i chór parafialny.

2. Godne i częste przyjmowanie Komunii św. domaga się od nas czynnej miłości do Pana Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa. Maryi – Wniebowziętej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

3. Szczególna okazja ku temu będzie w najbliższą środę, kiedy w naszym kościele gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800, zaraz po niej celebrujemy wieczorną Mszę Świętą.

4. W przyszłą niedziele 23 sierpnia o godz. 1130 Msza święta dziękczynna za zbiory. Dożynki.

5. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje oraz bieżące utrzymanie naszego kościoła.

6. Dziękujemy parafianom z Łęgu i Brzeziny za piękne dekoracje ołtarzy w kościele. Na Odpust i najbliższą niedzielę kwiaty sponsoruje Urząd Gminy.

7. We wtorek w Rzeczycy będzie nocować rowerowa pielgrzymka z Przasnysza na Jasną Górę. O godz. 2100 w naszym kościele będzie dla nich Apel Jasnogórski.

8. Zapowiedzi:

  • Grzegorz Śmiechowski z Brzozowa , parafia Rzeczyca i Monika Kielan z Kanic, parafia Krzemienica.

9. Modlimy się dziś w intencji żywych i zmarłych ofiar eksplozji materiałów wybuchowych w Bejrucie oraz zbieramy do puszek Caritas dobrowolne datki na pomoc dla nich.

10. Po kilkumiesięcznym okresie starań Parafii w Rzeczycy Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków w dniu 7 sierpnia 2020 roku wydał DECYZJĘ w sprawie wpisania naszej Madonny do rejestru zabytków. W uzasadnieniu decyzji stwierdzono, że datowana na wiek XVI/XVII rzeźba jest jednym z niewielu obiektów z tego okresu zachowanych na terenie województwa łódzkiego. Reprezentuje ona typ ikonograficzny, popularny w sztuce nowożytnej przełomu wieków, wykształcony z późnośredniowiecznych/wczesnorenesansowych przedstawień Niewiasty Apokaliptycznej. Odznacza się dużą wartością artystyczną. Figura ta reprezentuje wysokiej klasy warsztat rzeźbiarski. Charakteryzuje się ciekawym opracowaniem estetycznym szat postaci z zastosowaniem motywu floralnego (różnorodne kwiaty). Podobną dekorację szat odnaleźć można w dziełach zachodnich, przykładem może być siedemnastowieczna figura w typie Immaculaty z Santiago de Compostela. Na szczególną uwagę zasługuje również unikatowe przedstawienie Dzieciątka trzymającego Maryję za kosmyk włosów. W związku z powyższym, zachowanie ww. obiektu, będącego własnością Parafii Rzymskokatolickiej w Rzeczycy leży w szeroko rozumianym interesie społecznym ze względu na posiadane wartości artystyczne, historyczne i naukowe….. Rzeźba podlega ochronie prawnej.

11. W środę odbył się pogrzeb śp. Józefy Wojakowskiej lat 94 z ul. Hubala. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.