Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

7.png3.png4.png3.png5.png7.png
Dzisiaj129
Wczoraj366
Ostatni tydzień1201
Ostatni miesiąc3515
Wszystkie734357

4
odwiedzających na stronie

czwartek, 09, grudzień 2021 11:08

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (29 marca 2020 r.)

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
29 marca 2020 r.

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

2. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

3. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.

4. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i wielkanocną dekoracje kościoła.

5. Zapowiedzi przedślubne:

  • Mateusz Marzyjanek z par. Czerniewice i Daria Karolina Socha z Rzeczycy.

6. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca ś. p. Genowefa Lipska lat 93 z Sadykierza. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


W związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych oraz dokumentów kościelnych, z dniem 25 marca zostały wprowadzone następujące ograniczenia:

Sprawowanie sakramentów i innych nabożeństw

1. Od dnia 25 marca w każdej Mszy św. lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Zatem oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących, mają to być w pierwszej kolejności osoby zamawiające intencję mszalną.

2. Ograniczenie liczby uczestników zgromadzenia do 5 osób obowiązuje również podczas liturgii pogrzebowej, zarówno w kościele, jak i na cmentarzu. W liczbie tej nie mieści się celebrans, ministrant czy pracownicy firmy pogrzebowej.

3. Odwołane zostają wszystkie inne celebracje i nabożeństwa okresowe odprawiane w kościołach z udziałem wiernych, w tym Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale.

4. Duszpasterze winni zachować dyspozycyjność wobec wiernych, którzy zwrócą się z prośbą o spowiedź.

5. Spowiedź winna mieć miejsce w osobnych pomieszczeniach, umożliwiających sprawowanie sakramentu z zachowaniem większej odległości między penitentem a spowiednikiem, lub – w razie takiej niemożliwości – w często dezynfekowanych konfesjonałach. Osoby, które nie mają możliwości przystąpienia do spowiedzi, należy pouczyć o praktyce aktu żalu doskonałego i konieczności przeżycia sakramentu po ustaniu przeszkody. Przypominam, że Okres Wielkanocny w Kościele katolickim trwa 50 dni, od Niedzieli Zmartwychwstania do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W tym roku do 31 maja. W tym czasie możemy wypełnić obowiązek spowiedzi i przyjęcia Komunii świętej.

6. Celebracja sakramentu małżeństwa powinna odbywać się tylko z udziałem narzeczonych i świadków.

7. Zaleca się przełożenie planowanych chrztów na czas po ustaniu epidemii. Jeżeli jednak chrzest święty miałby być udzielony, to tylko przy udziale rodziców i chrzestnych. W liturgii chrzcielnej wodę należy każdorazowo zmienić i poświęcić. Nie można używać wody wcześniej poświęconej.

8. Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii. Dalsze decyzje zostaną podjęte w zależności od zarządzeń władz państwowych, co do przedłużenia bądź odwołania stanu epidemii. Podobnie ma się rzecz z przygotowaniami do sakramentu bierzmowania. Informacje dotyczące uroczystości Pierwszej Komunii św. przekażemy jak tylko otrzymamy stosowne dyspozycje od Władz Kościelnych. Bedzie to najprawdopodobniej po Wielkanocy.

Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam . Widok pustych ławek w kościele i cisza, są trudne do udźwignięcia. Proszę abyście jeszcze z większą gorliwością i ufnością zawierzyli Chrystusowi. Niech pomaga nam w tym codzienna lekturę Pisma Świętego, abyśmy usłyszeli to, co mówi dziś do nas Bóg. Niech Jego mądrość będzie naszym drogowskazem i naszą nadzieją. Bożemu Miłosierdziu powierzmy nasze lęki i obawy. Czas, który został nam dany i zadany wykorzystajmy do pogłębienie więzi z Bogiem, ze sobą i z rodziną.

Pamiętajmy o codziennej modlitwie, Koronce do Miłosierdzia Bożego, o niedzielnym uczestnictwie we Mszy świętej przez Internet, niech na te trudnie dni tęsknota za Komunią świętą, stanie się naszym duchowym pokarmem.
Proszę dbajmy o osoby starsze i samotne. Można telefonicznie nas poinformować, że w parafii są ludzie, którym należy pomóc. Postaramy się dostarczyć im to, co niezbędne do życia Z serca Wszystkich błogosławię i zapewniam o modlitwie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.