Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

7.png3.png4.png3.png4.png2.png
Dzisiaj114
Wczoraj366
Ostatni tydzień1186
Ostatni miesiąc3500
Wszystkie734342

5
odwiedzających na stronie

czwartek, 09, grudzień 2021 10:20

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (22 marca 2020 r.)

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
22 marca 2020 r.

W odpowiedzi na wprowadzenie na terenie naszego kraju stanu zagrożenia epidemii i wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski i Biskupa Łowickiego apelujemy do wszystkich Parafian o pozostanie w najbliższym czasie w domach łącząc się modlitewnie poprzez transmisję radiowo-telewizyjną Mszy świętej. Ponieważ nie ma możliwości innego rozwiązania zaistniałej sytuacji, na Msze św. zapraszamy tylko tych, którzy zamówili intencje na daną godzinę. a w wypadku pogrzebu - również do najbliższej rodziny. Na znak pokoju podczas Mszy św. nie podajemy sobie dłoni. Komunię św. możemy przyjmować także na dłoń. Kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej przed rozpoczęciem liturgii maja obowiązek dokładnie umyć ręce i kierować się zasadami higieny, kancelaria parafialna jest czynna w dotychczasowych godzinach, ale tylko w sprawach pilnych. Wszelkie informacje udzielamy drogą telefoniczną.
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w naszej parafii odwołane. Zachęcamy do prywatnej modlitwy. Odwołane zostają wszystkie spotkania duszpasterskie. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa (odmówmy go w naszych domach, jednocząc się w miarę możliwości na modlitwie o godz. 2030).

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia nad tajemnicą Bożej miłości, której wyrazem jest też stała obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego. Zbawiciel ciągle nas w tym umacnia, karmiąc nas swoim Ciałem, które uczynił pokarmem na życie wieczne.

3. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Należy do nich obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i wielkanocną dekoracje kościoła.

5. Zapowiedzi przedślubne:

  • Mateusz Marzyjanek z par. Czerniewice i Daria Karolina Socha z Rzeczycy.

6. Drodzy Czytelnicy „Gościa Niedzielnego”, informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.).Przypominamy o możliwości skorzystania z prenumeraty pocztowej. Szczegóły na www.igomedia.pl/Zamowprenumerate .Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” nr 12/2020. Szczegóły na e.gosc.pl w zakładce Instrukcja. Kompletne wydanie 12. numeru „Gościa” – z dodatkami diecezjalnymi – będzie też dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu – na stronie gosc.pl. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, by „Gość Niedzielny” mógł trafić do starszych czytelników, którzy nie korzystają z komputerów czy urządzeń mobilnych. Podjęcie tej decyzji było dla nas trudną koniecznością, ale mamy nadzieję, że ta sytuacja nie potrwa długo. Zapewniając o naszej modlitwie w intencji całego społeczeństwa, chorych, służb medycznych, a także Was, Drodzy Czytelnicy, prosimy o modlitwę w naszej intencji w tym bardzo trudnym momencie.
Redakcja „Gościa Niedzielnego”.

7. Uwzględniając obecną sytuację, zachęcamy Was, drodzy parafianie, byście trwali na wspólnej modlitwie rodzinnej. Podejmijmy jednocześnie bardzo gorącą modlitwę w naszych rodzinach. Niech ku niebu popłynie szturm błagań o uwolnienie z plagi epidemii wirusa, o uzdrowienie dla chorych i siłę oraz wytrwałość dla wszelkich służb medycznych i porządkowych. Módlmy się także o wzajemną wrażliwość i troskę, abyśmy byli otwarci na pomoc szczególnie osobom starszym i samotnym.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.